Працівники Національної ради у складі української делегації знайомляться з медіа-ландшафтом Бельгії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Працівники Національної ради у складі української делегації знайомляться з медіа-ландшафтом Бельгії

  


Із 21 по 26 червня триває візит української делегації, у складі якої є  представники Національної ради, до Брюсселя, Бельгія. Його метою є ознайомлення з організацією фламандського медіа-простору, особливостями провадження суспільного мовлення. Візит відбувається в рамках Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».


 


Питання медіа в Бельгії належать виключно до компетенції регіонів, тобто на державному рівні немає визначеної медійної політики чи органу, який би регулював це питання. Натомість три бельгійські спільноти (фламандсько-, французько- і німецькомовна) мають абсолютні повноваження розвивати й впроваджувати свої власні медіа-політики.


 


Принципи організації діяльності ЗМІ у Фландрії відображають, що є справді свобода слова, адже там налічується багато різноманітних незалежних друкованих і електронних медіа, які працюють самостійно, в тому числі фламандський суспільний мовник.


 Програма перебування дуже насичена. Так, вчора відбувся візит до Фламандської компанії суспільного мовлення VRT, а також Фламандського парламенту, де учасники української делегації зустрілися із президентом парламенту і медіа-комісією. У наступні дні вони ознайомляться з діяльністю Фламандського регуляторного органу  з питань медіа, Фламандської асоціації журналістів, Фламандської ради з питань журналістики, Європейського парламенту, Глобального форуму з розвитку медіа, Центру цифрових досліджень тощо.


 


Знання особливостей  організаційної і регуляторної структури фламандських мовників, як сподіваються організатори поїздки,  зможуть надихнути і дати поштовх для подальшого розвитку медіа-ландшафту України.


 


До української делегації входять голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, перший заступник генерального директора Національної телекомпанії України Олександр Харебін, представники громадськості та ЗМІ. Національну раду представляють начальник відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення Тамара Кравченко і начальник відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Тетяна Фармагей.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше