Правила формування програмної послуги зареєстровано в Міністерстві юстиції України
Під час брифінгу для журналістів 3 жовтня ц.р., що відбувся після закінчення засідання Національної ради, заступник голови регулятора Лариса Мудрак повідомила, що в Міністерстві юстиції України зареєстроване рішення Національної ради від 29 серпня 2012 року «Про затвердження Правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги».
«Нагадаю журналістам, що було ухвалено одне рішення, потім ми переглянули підхід і вдосконаленим шляхом ухвалили ще одне рішення про Правила формування програмної послуги», – зазначила Лариса Мудрак. Рішення було подано на реєстрацію в Мін’юст, і зареєстроване 24 вересня за № 1645/21957 про що є відповідне повідомлення на сайті цього державного органу.
«Це рішення багатостраждальне. Ми змушені були його прийняти, тому що воно корелюється із законами України та Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору», – наголосила заступник голови.
Голова Національної ради Володимир Манжосов підкреслив, що Національна рада дотрималася всієї процедури і затвердження в Мін’юсті. Він наголосив, що зазначене рішення має роз’яснювальний характер: «Є норма закону, і ми взагалі могли б не ухвалювати такого рішення. Але, враховуючи ситуацію, яка склалася у зв’язку зі складністю переходу від «аналогу» на «цифру», для того, щоб не було різного тлумачення універсальної програмної послуги, ми ухвалили це рішення, щоб роз’яснити провайдерам програмної послуги, яким чином формується УПП саме в перехідний період».
Володимир Манжосов зауважив, що хоч рішення і зареєстроване в Мін’юсті, але дискусія продовжується. «Хотілося б звернути увагу на те, що є темою таких дискусій і хто їх веде. До Президента, Верховної Ради, інших державних установ звертаються з проханням здійснити вплив на Національну раду стосовно рішення про розширення УПП. Це нонсенс. Є норма закону, і що тут обговорювати – не зрозуміло!» – відзначив голова регуляторного органу.
За його словами, розширення УПП зачіпає інтереси дрібних і середніх провайдерів програмної послуги, але вони виконують норму закону і рішення регулятора та переоформлюють ліцензії. Але також це рішення болюче б’є по дистриб’юторах іноземних каналів, які розповсюджуються на території України. «Ми знаємо, що це дрібні компанії, які є розповсюджувачами іноземних каналів на території України. Звичайно, якщо розширюється УПП і включаються в цей перелік вітчизняні канали, то іноземні канали підуть із мереж наших кабельних операторів. Але також існує вимога Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», яким зобов’язано Національну раду дбати про розвиток саме вітчизняних телерадіоорганізацій», – підсумував Володимир Манжосов.