Представники державної влади і громадськості обговорили механізми імплементації закону про прозорість медіа-власності - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Представники державної влади і громадськості обговорили механізми імплементації закону про прозорість медіа-власності


16 листопада відбулася Друга міжнародна конференція «Впровадження ефективного механізму для прозорості медіа-власності в Україні», організована Спільною програмою Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні». Питання створення ефективного механізму розкриття кінцевих власників медіа обговорювали представники державної влади, громадськості й міжнародні експерти.





Загалом, оцінюючи вітчизняний закон про прозорість медіа-власності, прозвучали різні думки – як схвальні, так і критичні. Експерт Ради Європи Жан-Франсуа Фурнимон запропонував SWOT-аналіз цього закону і назвав його унікальним, адже в разі успішної імплементації Україна може стати піонером у цій сфері і добрим прикладом для інших держав. Він зазначив, що закон є досить докладно прописаним і передбачає високий рівень прозорості. Водночас, за словами пана Фурнимона, така деталізованість може спричинити певні труднощі при імплементації закону.



Заступник голови Національної ради Уляна Фещук наголосила на тому, що зазначений закон потрібен передусім не державі, а громадянам для того, щоб вони розуміли, «чому ЗМІ мовлять те чи інше». Вона розповіла про недоліки закону, які необхідно виправити його доопрацюванням. Уляна Фещук також зауважила, що суспільство має розуміти, що процес розкриття власності ЗМІ не буде блискавичним і потребуватиме значних як часових, так і людських ресурсів, яких нині Національна рада не має. Заступник голови Національної ради повідомила, що регуляторний орган на засіданні в четвер має намір винести на громадське обговорення проект Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності та затвердження відповідних форм документів, який розроблено Національною радою на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів держаної політики у сфері телебачення і радіомовлення». Цей регуляторний акт, є сподівання, буде зареєстрований у Міністерстві юстиції до нового року. Уляна Фещук також закликала мовників іти назустріч Національній раді, що орган робитиме і стосовно своїх ліцензіатів, оскільки без довіри у цьому питанні нічого зробити неможливо.





До активнішої саморегуляції закликав галузь голова Національної ради Юрій Артеменко. За його словами, тільки за допомогою закону просування у цьому та й у інших аспектах відбуватиметься повільно.



У конференції взяли участь Вікторія Сюмар, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики; Іван Почух, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні; Жан-Франсуа Фурнимон, Леонід Антоненко, експерти Ради Європи; Кахі Курашвілі, керівник юридичного департаменту Грузинської національної комісії з питань зв’язку; Наталія Лигачова, голова правління ГО «Телекритика», вітчизняні медіа-юристи, представники громадськості, телерадіокомпаній, провайдерів програмної послуги тощо.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше