Представники Національної ради взяли участь у вебінарі з інформаційної грамотності

02.11.2020

Ініціативна група «Media Literacy Ireland» започаткувала серію вебінарів для широкого кола зацікавлених осіб Європи та світу, спрямованих на обговорення актуальних питань формування культури і політики медіаграмотності – явища, яке не обмежується ні географічними, ні віковими кордонами у сучасному цифровому світі.

Перший захід під назвою: «Медіа та інформаційна грамотність без кордонів» відбувся 2 листопада в режимі онлайн. У ньому взяли участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк, начальник відділу міжнародної співпраці та євроінтеграції Ірина Моцар і заступник начальника цього відділу Ганна Мазарська.

Спікери представили досвід та ініціативи міжнародних організацій і платформ, які окреслюють співпрацю та нормотворення у частині медіаграмотності на міжнародному рівні, і розглянули потенціал розвитку відповідних національних підходів у довгостроковій перспективі. На вебінарі учасники ознайомилися з актуальними питаннями щодо змін, які відбуваються в підходах до медіарегулювання в Європі з огляду на еволюцію розуміння феномену медіаграмотності та її ролі для суспільства. Також було окреслено роль, яку аудіовізуальні регулятори у співробітництві з надшироким колом зацікавлених осіб відіграватимуть  у сфері медіаграмотності в майбутньому. 

Серед спікерів: Брона Волтон, Європейська Комісія; Уршка Умек, Рада Європи; Любош Кукліш, Європейська група регуляторів з питань аудіовізуальних медіа послуг (ERGA);  Марія Донде, Європейська платформа регуляторних органів (EPRA); Селін Крейг, Орган з питань телерадіомовлення Ірландії.