Презентація Фотовернісажу «Кришталевий погляд дитинства»

24.10.2011

Сьогодні, 28 вересня, у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася презентація Фотовернісажу «Кришталевий погляд дитинства».

Як повідомлялося раніше, він проходитиме з 30 вересня по 9 жовтня 2011 року в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі „Мистецький Арсенал” за підтримки Національної ради. На ньому будуть представлені фотороботи лауреатів та дипломантів ХХ Міжнародного дитячого, молодіжного фестивалю аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела-2011».

Заступник голови Національної ради Лариса Мудрак сказала: «Ця фотовиставка відбуватиметься у рамках нашого партнерства з Мистецьким Арсеналом. Це своєрідне продовження фестивалю «Кришталеві джерела», про який ми вам вже неодноразово розповідали. Дитячі фотороботи можна буде подивитися в Мистецькому Арсенал, де в цей період відбувається виставка відомого фотохудожника Ігоря Гайдая, який був достатньо благородний у своєму вчинку, оскільки, по суті, надав територію в рамках своєї фотовиставки для дитячих робіт. Назвемо це нашою соціальною місією, соціальною відповідальністю».

Як заявила голова Оргкомітету Міжнародного дитячого, молодіжного фестивалю аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела-2011» Оксана Єлманова, цей Фотовернісаж є логічним продовженням самого Фестивалю, що відбувся наприкінці серпня цього року в місті Сумах. Вона констатувала: «Цього року фестиваль «Кришталеві джерела» пройшов дуже яскраво. Можна відзначити активність дітей, які в рамках конкурсу ініціювали та випускали газету. Такий висновок можна зробити також за тією інформацією, що потрапляла в пресу. Було надзвичайно приємно чути позитивні відгуки. Цього року при організації ми вирішили закрити очі на всі внутрішні суперечки, конфліктні ситуації. Ми просто зосередилися на тому, що є чудовий захід, який варто розвивати й надалі. Ми дуже вдячні апарату Національної ради за творчий запал, натхненну роботу та стійкість, яку вони продемонстрували під час організаційних моментів. Мені як голові Оргкомітету було приємно працювати в цьому колективі, оскільки це та атмосфера, в якій може проявитися людина. Я дуже вдячна своїм колегам за підтримку, оскільки цей фестиваль постав перед нами в новому світлі. Ми сподіваємося, що будемо проводити «Кришталеві джерела» в різних містах України, і це буде тільки позитивним поштовхом для його розвитку».

Під час презентації Фотовернісажу «Кришталевий погляд дитинства» присутні на брифінгу журналісти і працівники регуляторного органу мали змогу побачити деякі з робіт конкурсантів «Кришталевих джерел» та переконатися в тому, що вони заслуговують на увагу суспільства. Більшість фотографій справді дозволяють нам поглянути на наш світ очима дітей і подумати над багатьма реаліями сучасності. Миттєвості, на яких зупинився фотооб’єктив юних фотохудожників, вражають і своєю глибиною, і умінням із буденних картин життя вихопити головні, непересічні штрихи та справжні характери людей.

Член Оргкомітету Фестивалю «Кришталеві джерела» Ірина Опілат так охарактеризувала мету проведення Фотовернісажу: «На фестивалі, який відбувався в Сумах цього року, була абсолютно унікальна атмосфера. Спробою відтворити те, що там було, є ця фотовиставка. Фотовернісаж – це надзвичайно позитивне явище, це ентузіазм. Єдине, що ми можемо зробити, – це підтримати наше молоде покоління на такому рівні».

Вона сказала, що і Оргкомітет «Кришталевих джерел», і Національна рада, яка є його співзасновником, будуть робити все можливе, аби сприяти відтворенню атмосфери Фестивалю. «Якщо в нас вийде, ми зможемо також ознайомити шановних журналістів та телеглядачів, радіослухачів із найкращими телевізійними, кіно- та радіороботами». Звертаючись до журналістів Ірина Опілат додала: «Ми будемо дуже вдячні присутнім тут і іншим вашим колегам за підтримку. Адже учасники Фестивалю – це діти, це – наше майбутнє. Я запрошую всіх на наступний фестиваль, а зараз – на фотовиставку, яка дасть змогу зрозуміти, наскільки це яскраво, світло та позитивно».

Підсумовуючи все сказане про цьогорічний Міжнародний дитячий, молодіжний фестиваль аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела», член фотожурі, заступник голови правління Спілки фотохудожників України Валерій Левіщенко заявив: «Цього року фотографічний конкурс набагато вищий рівнем, ніж раніше. Журі це особливо відзначило. Хотілося б звернутися до Національної ради з приводу організації: більше приділяти уваги для дитячих нагород. Дуже приємно бачити рівень робіт. Не завжди по-дитячому дивляться діти через фотоапарат. Приємно, що в нас підростає таке покоління – інтелектуальне і цікаве, яке бачить життя через наші проекти, які обов’язково потрібно підтримувати на державному рівні».