Президент підписав закон про інтерактивні ігри

05.03.2012

Президент України Віктор Янукович 2 березня 2012 року підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо регулювання трансляції програм і передач із платними інтерактивними конкурсами». Таким чином, у державі намагаються вирішити проблеми недобросовісних конкурсів і вікторин за участі телеглядачів і радіослухачів.

Відтепер програми і передачі з платними інтерактивними конкурсами заборонено транслювати на каналах відкритого доступу. Національна рада щодо цього закону надавала свої зауваження розробникам, проте вони не були враховані в остаточному тексті.

Нагадаємо, що нинішній варіант закону, на думку регулятора, містить взаємовиключні норми. Адже, якщо ці передачі заборонено транслювати на каналах із відкритим доступом, то на кодованих, виходить, дозволено. Найпізніше у 2015 році країна повністю перейде на цифрове мовлення. А цифрові канали будуть закодовані всі. Тобто, виходить, що заборона поширюватиметься лише на ефірне радіо.

Довгий час питання проведення ігор та вікторин через з’єднання телефоном чи через SMS-повідомлення було законодавчо неврегульованим. Це не дозволяло Національній раді вживати заходів стосовно таких передач. Однак, регулятор намагався в межах своїх повноважень застерегти телеглядачів від фінансових збитків. 19 березня 2008 року, наприклад, були ухвалені рекомендації, в яких телерадіоорганізації мали супроводжувати ігри та вікторини текстовими попередженнями про те, що участь у таких передачах є платною.

Впродовж останніх років до Національної ради систематично надходять скарги громадян на нечесні умови гри на телебаченні, за що їм доводиться розраховуватися своїми грішми.


_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada