Президент підписав закон про повноваження Національної ради у воєнний час - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Президент підписав закон про повноваження Національної ради у воєнний час

Національна рада отримала сьогодні підписаний Президентом України Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей здійснення окремих повноважень Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення в умовах воєнного стану». Він набуде чинності наступного дня після його опублікування.

Закон впроваджує для Національної ради механізми контролю і нагляду за дотриманням ліцензіатами медійного законодавства в період дії воєнного стану, які насамперед спрямовані на посилення захисту національної інформаційної безпеки.

Як ми інформували раніше, після набуття чинності законом Національна рада розробить і затвердить своїм рішенням положення про особливості процедури ліцензування в час війни. Оскільки це рішення не потребуватиме державної реєстрації в Міністерстві юстиції України, цю процедуру можна буде запровадити не зволікаючи.

Положення передбачатиме порядок подання і розгляду заяв про видачу, продовження, переоформлення чи анулювання ліцензій; видачу і анулювання дозволів на тимчасове мовлення; оформлення і видачу ліцензій, дозволів, їх дублікатів тощо.

Регулятор під час воєнного стану зможе реагувати на порушення в ефірі телерадіомовників без проведення перевірок, лише на підставі моніторингу. Закон регламентує застосування санкцій за вчинені порушення, регулює накладання штрафу за грубі порушення. Він містить у собі і нову форму впливу на системних порушників, що припускаються серйозних порушень законодавчих норм, – звернення до військового командування.

Крім цього, закон виписує швидкі процедури застосування та можливого оскарження санкцій.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше