Президент і Прем’єр-міністр нагородили українських медійників до Дня журналіста
Президент подякував усім журналістам, які впродовж 103 днів цього вторгнення і восьми років війни російської федерації проти України талановито, людяно й від щирого серця виконували свою роботу як у кадрі, так і поза ним.
З нагоди Дня журналіста Президент України Володимир Зеленський і очільник уряду Денис Шмигаль вручили державні нагороди українським працівникам медіа і членам родин представників ЗМІ, які загинули внаслідок повномасштабного вторгнення росії.
Серед нагороджених – ведучий «ICTV» Вадим Карп’як, головний редактор каналу іномовлення «UATV» Олексій Мацука, оператор Reuters Іван Любиш-Кирдей, шеф-редактор “Студії 1+1” Олександр Моторний, журналісти інших каналів.
Вадим Карп’як
Олексій Мацука
Президент подякував журналістам, які, як і Збройні cили та весь український народ, захищають нашу державу, а також несуть правду людям.
«Несете правду й важливу інформацію – дуже потужні, вагомі сенси, які можуть стати для нашої держави великою перевагою в цій боротьбі, у якій ми точно переможемо», – наголосив він.
Із рук Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля отримали нагороди журналісти, яких відзначити запропонувала Національна рада. Між ними і ті, хто стали героями проєкту регулятора «Медійне серце України».
Серед нагороджених – Микола Осиченко, президент ТОВ «Маріупольське телебачення». В окупованому Маріуполі він залишався до останнього. Поки була можливість працювати, колектив телеканалу виходив в ефір із правдивою інформацією про те, що відбувається в місті. А коли місто було частково знеструмлене, Микола Осиченко і його команда подбали про те, щоб обладнання студій та апаратних не потрапило до рук окупантів.
Микола Осиченко
Максим Грабовський, журналіст ТРК «Сигма», м. Маріуполь. Із перших днів війни попри загрозу потрапити під обстріл він збирав інформацію та висвітлював перебіг подій у програмах телеканалів «Сигма» і «Донбас». Особисто виїжджав у найгарячіші точки, опрацьовував матеріали і видавав їх в ефір, аби маріупольці та жителі регіону були в курсі того, що відбувається в місті і на його околицях.
Максим Грабовський
Румяна Яременко, редакторка РІА «Бліц», м. Біла Церква. Протягом трьох місяців несе журналістську вахту в ефірі у тісній взаємодії та координації з Київською обласною і Білоцерківською районною військовими адміністраціями, міською владою Білої Церкви. Забезпечує висвітлення в радіоефірі життя територіальної громади, шукає, аналізує і готує інформацію про події на фронтах, територіальну оборону Білої Церкви і Фастова, про волонтерську діяльність громадян.
Румяна Яременко
Наталія Братушка, журналістка ТРК «Відікон», м. Суми. Під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України в умовах, коли бракувало творчого персоналу і фінансів, особисто очолила інформаційну редакцію компанії. Упродовж тимчасової окупації Сумщини висвітлювала життя громади і спротив добровольчих територіальних підрозділів російським окупантам.
Наталія Братушка
Павло Сухарєв, директор ТРК «Надія», м. Первомайський. Зміг забезпечити постійну й безперебійну роботу телерадіокомпанії, своєчасну виплату заробітної плати, податків та інших обов’язкових платежів, не допустив скорочення штату працівників медіа. У період війни далі працює і журналістом, і відеоінженером, і оператором, і медіаменеджером, забезпечуючи сталу роботу компанії в умовах війни.
Павло Сухарєв
Олександр Котенко, кореспондент філії АТ «НСТУ», м. Чернігів. Під час повномасштабного вторгнення російських військ на Чернігівщину проводив зйомки в зоні бойових дій при підвищеній небезпеці під час обстрілів, а також на необстежених замінованих територіях. Залишався в місті Чернігові й області від початку вторгнення і до сьогодні. Брав участь у прямих включеннях міжнародних, загальнонаціональних, регіональних марафонів, де інформував про ситуацію в місті, особливо під час блокади.
Олександр Котенко
Також були нагороджені Анастасія Волкова, журналістка «Мультимедійної платформи іномовлення України», і Наталя Приходько, редакторка ТРК «НІС-ТВ» з Миколаєва. Анастасія відзначена за сміливість при виконанні завдань з висвітлення подій безпосередньо із зони бойових дій у Луганській області, за проявлену патріотичну громадянську позицію під час війни, значний внесок у боротьбу проти інформаційної агресії ворога. Наталя ж від початку повномасштабної агресії рф проти України розповідає про оборону Миколаєва. За три місяці війни вона провела до сотні репортажів і прямоефірних включень із найгарячіших точок області. Під час вручення журналістки не змогли бути присутні: Наталя і в цей час працює у гарячій точці, а Анастасія отримувала ще одну нагороду від Президента України.
Анастасія Волкова
Національна рада вітає медійників з отриманими заслуженими нагородами і бажає подальшої наснаги в інформаційній боротьбі за правду і свободу в Україні!