Про боротьбу з кремлівською пропагандою в країнах ЄС розповіла Ольга Герасим’юк в ефірі телеканалу «FreeДом» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Про боротьбу з кремлівською пропагандою в країнах ЄС розповіла Ольга Герасим’юк в ефірі телеканалу «FreeДом»

Про те, як позбуваються  від кремлівської пропаганди в країнах ЄС, говорили 20 квітня  журналісти телеканалу «FreeДом» з головою Національної ради Ольгою Герасим’юк.

  • Після повномасштабного російського вторгнення в Україну було уведено санкції щодо мовлення російських пропагандистських каналів Russia Today і Sputnik у всіх країнах Європейського Союзу. Наразі вже понад тридцять країн ЄС заборонили в своєму ефірі програми цих державних  російських телеканалів.
  • Кожна європейська країна сама вирішує, як їй краще діяти проти маніпуляцій і брехні пропагандистів, чи просто повністю вимикати російські телеканали, де недостовірна інформація ллється потоком, чи давати більше інформації, щоб розвінчувати її.
  • Кількість країн, які відгукнулися на заклик Національної ради, вимикати пропаганду москви, дедалі збільшується, ми навіть створили проєкт «Список Вдячності», де перелічуємо всіх наших друзів. Нещодавно їх було лише 65, а на сьогодні вже 85, і вони додаються щодня.
  • Багато країн, які приймають українських біженців, щоб їх підтримати і допомогти з отриманням необхідної інформації, запустили в свої кабельні мережі українських мовників або ж на своїх каналах транслюють передачі українською мовою. Це велика підтримка, яку  всі українці відчувають, і ми не втомлюємося дякувати за неї нашим колегам-європейцям.
  • Ми думаємо і над проблемою мовлення українських медіа в інших, не європейських країнах. Над цим питанням працює і українська діаспора, і українські дипломати. Однак найбільша робота, зі зрозумілих причин, триває з країнами Європи, де російська пропаганда пустила глибоке коріння.
  • Ми також опікуємося зараз проблемами, з якими стикаються наші телерадіокомпанії, що побували під окупацією, бо там і розбита апаратура, і пограбовані та знищені приміщення. Є навіть жертви у колективах. Тому звертаємося до всіх колег-медійників, до людей, які можуть підтримати місцеві компанії, до організації, що можуть надати гранти чи підтримати в інший спосіб, допомогти поновити мовлення саме цих, таких необхідних місцевому населенню мовників. Наш проєкт «Медійне серце України» саме про ці компанії, про цих медійників, які за будь яку ціну хочуть працювати для своєї аудиторії далі.

Повне інтерв’ю з прямого ефіру «FreeДом» дивіться тут

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше