Про програмування контенту на радіо і регулювання нових медіа йдеться у другий день експертного семінару для представників Національної ради в областях - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Про програмування контенту на радіо і регулювання нових медіа йдеться у другий день експертного семінару для представників Національної ради в областях


17 травня – другий день експертного семінару «Сучасний вітчизняний телевізійний і радіомовний контент. Європейські стандарти та вимоги», організованого регуляторним органом спільно з Офісом Ради Європи в Україні в рамках проекту «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні» для представників Національної ради в областях.





Особливо жваво цього дня учасники заходу обговорювали аспекти програмування контенту на радіо, зокрема квотування національного та іноземного продукту в Україні і країнах Європи. Експерт Ради Європи Таня Керсеван Смоквіна повідомила, що у Словенії визначена однакова квота трансляції пісень словенською мовою як для звичайних радіостанцій, так і для форматних – 40%. Вона назвала переваги, які дає встановлення квот: певний захист виконавців, зростання уваги до молодих, що спрощує їхній вихід у радійний простір, пропагування вітчизняної музики. Основна аргументація встановлення квот – національні почуття.





Член Національної ради Сергій Костинський нагадав про позицію регуляторного органу, яка полягає в тому, що в Україні має бути радіостанція з 100% мовленням українською. «Є державні радіостанції, але мають бути також комерційні, сучасні, прогресивні. Ми працюємо над такою ініціативою», – сказав він. За словами С. Костинського, квота на українські мову – це також створення окремої ніші, коли індустрія вимушена розвивати і давати можливість розвитку україномовним співакам. Усередині цієї ніші відбуватиметься конкуренція, завдяки якій розвиватимуться і виконавці, адже вони будуть змушені створювати конкурентний продукт. «Державна політика якраз і полягає в тому, що має бути баланс між заборонами і створенням умов для розвитку. І саме про це ми спілкувалися днями з міністром культури, щоб розробити комплексну політику підтримки виконавців», – висловився С. Костинський.





Також під час семінару говорили і про регулювання діяльності нових медіа, перспективні зміни до Директиви Європейського Союзу про аудіовізуальні медіа-послуги і реформування телерадіоінформаційної галузі країни. Серед актуальних питань діяльності Національної ради – тема прозорості медіа-власності.



Важливою для працівників регуляторного органу є розмова щодо недавніх змін до законодавства про державну службу. Крім того, представники Національної ради в областях розглянуть проблемні аспекти, наявні в телерадіопросторі різних регіонів країни, і поділяться зі своїми колегами досвідом їх розв’язання.


Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше