Про результати засідання Національної ради 17 червня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Про результати засідання Національної ради 17 червня

17 червня Національна рада на своєму засіданні розглянула питання, які визначила як нагальні і невідкладні на цей час. Загалом у порядку денному було 72 питання.

Регулятор продовжив термін дії дозволів на тимчасове мовлення Національній суспільній телерадіокомпанії України у населених пунктах Донецької, Луганської і Херсонської областей. Йдеться про аналогове і цифрове телевізійне мовлення телеканалів «ПЕРШИЙ», «СУСПІЛЬНЕ КУЛЬТУРА», «СУСПІЛЬНЕ ДОНБАС», «СУСПІЛЬНЕ КРИМ» і «СУСПІЛЬНЕ ХЕРСОН», а також радіомовлення програм «Українське Радіо», «Радіо «Промінь», «Українське радіо. Пульс». Дозволи на тимчасове мовлення продовжено до 04.07.2023.

Ще рік діятиме дозвіл на тимчасове мовлення радіостанції «Армія FM – військове радіо» Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України. Нові дозволи видано телеканалам «УКРАЇНА» і «ДОНБАС» ТОВ «ТРК «УКРАЇНА» для трансляції програм у цифровому форматі в Донецькій області. У деяких містах і селах Донецької, Луганської і Херсонської областей дозволено за цією спрощеною процедурою мовити і телеканалу «ДОМ» – ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України». Рішення для обох цих мовників набуває чинності 4 липня цього року, термін дії тимчасових дозволів – 1 рік.

Національна рада внесла зміни до Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності і надішле це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України. Водночас Національна рада на вимогу Мін’юсту скасувала своє попереднє рішення про затвердження Порядку проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації. При цьому медіарегулятор звернеться до  Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, щоби знайти шляхи реалізації положень частини третьої статті 10 Закону України «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

У зв’язку з припиненням мовлення на прохання компанії анульовано ліцензію на мовлення ТОВ «Телекомпанія «ТВ-Сфера» (логотип «ТВ-Сфера»), м. Харцизьк Донецької обл.

На засіданні регулятор також розглянув матеріали планових перевірок кількох мовників:

    • ПП «ТРК  «Західна столиця» (проводове мовлення, позивні «Західна столиця»), м. Львів;
    • ДП «ТРК «Рекорд Коростень» ТОВ «Коростень Рекорд ФМ» (ефірне мовлення, позивні «NewDay»), м. Коростень Житомирської обл.;
    • ТОВ «ТРК Праймедіа» (ефірне, позивні «Максимум ФМ»), м. Львів;
    • ТОВ «ТРК «Класик радіо» (ефірне, позивні «Радіо Рокс-Україна»), м. Київ;
    • ПрАТ «Радіокомпанія «Гала» (ефірне, позивні «Україномовне радіо Країна ФМ»), м. Київ,

і взяв інформацію про їх результати до відома.

На прохання телерадіокомпаній були переоформлені їхні ліцензії у зв’язку з певними змінами у відомостях про власників та керівний склад. Так, новим власником телеканалу «ДОМ» – ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» – стає Міністерство культури та інформаційної політики замість Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. А ТОВ «ТРО «Русское Радио» – Україна», яке недавно змінило позивні на «Радіо Байрактар», тепер називатиметься ТОВ «Телерадіоорганізація «Радіо Україна».

 Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше