Про результати засідання Національної ради 28 липня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Про результати засідання Національної ради 28 липня

28 липня у День Української Державності Національна рада провела чергове засідання. Регулятор розглянув питання, які визначив як нагальні і невідкладні.

Національна рада затвердила Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації. Його було розроблено на виконання частини третьої статті 10 Закону України «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Під час розробки цього документа Національна рада на останньому етапі тісно і плідно співпрацювала з Міністерством юстиції. Зараз акт буде передано на державну реєстрацію до Мін’юсту.

Ще на рік регулятор продовжив дозволи на тимчасове мовлення кільком радіостанціям. «Радіо Байрактар» далі мовитиме в Луганській області, а «KISS FM», «ХІТ ФМ» і «Радіо РОКС – Україна» мовитимуть у Херсонській області.

Національна рада звернеться до суду про стягнення штрафів із трьох мовників – ТОВ «ТРК «Здоров’я» (цифровий телеканал «Здоровье»), м. Одеса, ТОВ «Наш 365» (супутниковий телеканал «НАШ»), м. Київ, і ТОВ «Наша Прага» (супутниковий телеканал «Максі-ТВ», який неправомірно мовив із логотипом «НАШ»), м. Київ.  У січні – лютому цього року до цих компаній за результатами перевірок були застосовані санкції штрафу.

До телеканалів «Здоровье» і «НАШ» – через порушення абзацу четвертого частини другої статті 6, пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» –  поширення в ефірі у висловлюваннях розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті.

Також телеканал «НАШ», як і «Максі-ТВ», отримав штраф через недотримання вимог законодавства щодо частки української мови у програмах і передачах.

Штраф мав бути сплачений упродовж 30 днів після повідомлення мовників про рішення Національної ради. Однак компанії не надіслали документального підтвердження сплати штрафу. Тому регулятор вирішив звернутися до суду про примусове його стягнення. Загальна сума усіх штрафів за цими санкціями – майже 280 тис. грн. Крім того, за кожен день прострочення сплати штрафу відповідно до статті 75 цього ж закону нараховується пеня в розмірі одного відсотка суми штрафу.

Також Національна рада переоформила кілька ліцензій компаній на їхнє прохання.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше