Про результати засідання Національної ради 7 липня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Про результати засідання Національної ради 7 липня

7 липня Національна рада провела чергове засідання. Регулятор розглянув ті питання, які визначив як нагальні і невідкладні на цей час.

Вивчивши розроблений Міністерством юстиції проєкт Кодексу України про адміністративні проступки, Національна рада вирішила не погодити його. Регулятор вважає, що норми проєкту Кодексу, які стосуються сфери телерадіомовлення, ідуть всупереч вимогам ЄС щодо надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу. Положення Кодексу не враховують специфіку діяльності Національної ради і здійснення нею наглядових повноважень, а також унеможливлюють регуляцію порядку накладання санкцій і визначення їх видів окремим нормативно-правовим актом. Свої зауваження і пропозиції регулятор надішле до Мін’юсту.

Водночас без зауважень погоджено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до оперативного плану заходів з протимінної діяльності».

Кільком компаніям Національна рада продовжила термін дії дозволів на тимчасове мовлення. Зокрема, такі рішення ухвалені щодо «Армії FM – військове радіо» Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України, Національної суспільної телерадіокомпанії України (позивні «Українське радіо» і «Радіо «Промінь»), телеканалів «СТБ» і «ICTV», а також телерадіокомпанії «Арта плюс» (позивні «радіо клас!»). Компанії далі мовитимуть у населених пунктах Донецької, Луганської і Херсонської областей. Дозволи видано терміном на один рік.

З 11 липня Національна рада вводить в експлуатацію нову систему електронного документообігу «e-Docs». Вона враховує поточні потреби регулятора і особливості його роботи з документами. Попередня система «СЕД АПУ» діяла в Національній раді з 12 грудня 2016 року.

Національна рада розглянула інформацію про надходження до державного органу звернень у першому півріччі 2022 року. За цей час до регулятора надійшло 215 звернень громадян, що майже удвічі менше ніж за такий самий період минулого року – 388. Через воєнні дії в Україні тематика звернень звузилася фактично до питань безпекового характеру. Люди скаржилися на трансляцію російських супутникових програм і вимагали її припинення. Громадяни були стурбовані поширенням у телерадіоефірі певної інформації про воєнні дії, що, на їхню думку, могло бути використано ворогом із загарбницькою метою. Також дописувачі висловлювали занепокоєння припиненням українського мовлення на тимчасово окупованих територіях і територіях, де ведуться воєнні дії. Усім заявникам надано відповіді.

ТОВ «Житомирська радіокомпанія» вирішила відмовитися від літери Z у своїх позивних. Тепер вона звучатиме в ефірі як «106 і 1 FМ».

ТОВ «Телерадіокомунікаційна компанія «Сигма» і Телерадіокомпанія «Україна» вирішили змінити свою юридичну адресу замість тимчасово окупованого Маріуполя. Національна рада переоформила їхні ліцензії у зв’язку зі зміною місцезнаходження компаній. «Сигма» тепер розміщується у м. Кам’янець-Подільському Хмельницької обл., а «Україна» – в Києві.

На клопотання компанії Національна рада анулювала ліцензію на супутникове мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «Глас». На такий крок ліцензіата підштовхнув брак фінансово-економічних можливостей для провадження діяльності.

Регулятор на засіданні також переоформив ліцензії телерадіокомпаній відповідно до їх заяв.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше