Про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 15 вересня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 15 вересня

15 вересня на своєму засіданні Національна рада затвердила зміни до додатка 4 до ліцензії і Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються, продовжила термін дії дозволів на тимчасове мовлення шістьом компаніям, продовжила термін дії ліцензії радіо «Вежа», змінила перерозподіл програм у цифрових мультиплексах і ухвалила ще низку рішень щодо розвитку медіасфери діяльності ліцензіатів. Про найголовніші з них далі.

Національна рада розглянула проєкт Закону України «Про деколонізацію гуманітарної сфери України», що надійшов від Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, і висловила до нього свої пропозиції і зауваження. Вони будуть надіслані до цього комітету. За словами члена Національної ради Олександра Бурмагіна, законопроєкт потребує суттєвого доопрацювання. Він висловив сподівання, що на базі Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики буде створено відповідну робочу групу, яка збалансує і вдосконалить запропоновані норми. Свої зауваження до проєкту закону запропонувала також Громадська рада при Національній раді.

Крім того, регулятор обговорив і погодив без зауважень проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції комунікації у сфері гендерної рівності», що надійшов від Міністерства культури та інформаційної політики України.

Також медіарегулятор затвердив зміни до додатка 4 до ліцензії на мовлення. Їх було внесено на виконання Закону України від 19 червня 2022 року № 2310-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора» і стосувалися термінології і обрахування мовних квот. Упродовж місяця тривало громадське обговорення цього регуляторного акта. Тепер він буде поданий на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Національна рада затвердила новий Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Наразі до Переліку увійшло 49 програм, але він буде доповнюватися упродовж двох місяців.

Регулятор змінив розподіл програм у мультиплексах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 з огляду на анулювання ліцензій телеканалів медіагрупи «Україна» та вилучення їх з мультиплексів. Також при цьому було враховано заяви «СУСПІЛЬНЕ КУЛЬТУРА» про зміну мультиплексу, зміну логотипів АТ «НСТУ» та лист ТОВ «Телеодин» (логотип «М1») про наміри змінити мультиплекс МХ-3 на МХ-2.

Кільком компаніям Національна рада продовжила термін дії дозволів на тимчасове мовлення. Зокрема, такі рішення ухвалені щодо АТ «НСТУ», м. Київ (логотипи «ПЕРШИЙ» та графічний елемент, виконаний у формі півкола), ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ICTV), м. Київ, ТОВ «ТРК «Студія 1+1», м. Київ (логотип «1+1»), ТОВ «Гравіс-Кіно», м. Київ (логотип «2+2»), а також ТОВ «ТРК Клас», м. Київ (позивні «Перець FM», «Стильное»), ПГО «Громадське радіо» «ТРК «Громадське радіо», м. Київ (позивні «Громадське радіо»). Компанії далі мовитимуть у населених пунктах Донецької, Луганської і Херсонської областей. Дозволи видано терміном на один рік.

На 10 років видано ліцензію провайдера програмної послуги ТОВ ТРК «Лайк ТВ», м. Шепетівка Хмельницької обл., оскільки термін дії попередньої ліцензії компанії закінчився. Програмна послуга буде надаватися у м. Шепетівці Хмельницької області. Водночас Івано-Франківському міському комунальному підприємству Телерадіокомпанії «Вежа», м. Івано-Франківськ (позивні «Радіо «ВЕЖА»), продовжено ще на 7 років ліцензію на мовлення на частоті 107,0 МГц у м. Івано-Франківську.

Медіарегулятор задовольнив клопотання Редакції самбірського радіомовлення «Поступ», м. Самбір Львівської обл. і анулював її ліцензію на проводове мовлення. Підставою стало припинення ПАТ «Укртелеком» надання послуг проводового радіо на території м. Самбора.

Крім того, відповідно до заяв телерадіокомпаній були переоформлені їхні ліцензії.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше