Про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 24 серпня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 24 серпня

Нагородження до Дня Незалежності України, продовження термінів дії тимчасових дозволів на мовлення, розгляд змін до законопроєкту «Про географічні назви» і плану заходів з реалізації Стратегії інформаційної безпеки на період до 2025 року, переоформлення і анулювання ліцензій компаній – такими були питання, що їх на засіданні 24 серпня розглянула Національно рада.

З нагоди Дня Незалежності України Національна рада відзначила Почесними грамотами колективи телерадіокомпаній, представників регіональних і місцевих ЗМІ, а також галузі за їхню віддану працю і вагомий особистий внесок у розвиток українського телерадіопростору. Нагороди отримають і мовники, яким виповнюється 25 років від дня заснування, – колектив комунального підприємства «Радіокомпанія «Місто над Бугом» із  Вінниці та колектив приватного підприємства «Радіостудія «Сяйво» з Коломиї Івано-Франківської області.

Почесною грамотою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення вирішили нагородити:

 • колектив комунального підприємства Телерадіокомпанія «Рудана» Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області;
 • колектив комунального підприємства Тростянецької міської ради «Телерадіокомпанія «Тростянець», м. Тростянець Сумської області;
 • колектив комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Охтирка», м. Охтирка Сумської області;
 • колектив Чернігівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, м. Чернігів;
 • Балінова Анатолія Конковича, директора ТОВ «Телерадіокомпанія «Град», м. Чорноморськ Одеської області;
 • Вінскевича Анатолія Анатолійовича, директора ТОВ «Телекомпанія «Проскурів», м. Хмельницький;
 • Кисляка Сергія Григоровича, директора ТОВ «Телерадіокомпанія «ТІМ», м. Умань Черкаської області;
 • Клименко Аліну Віталіївну, фахівчиню управління виробництва регіонального контенту бюро виробництва регіонального контенту філії АТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція», м. Чернігів;
 • Лаута Віталія Олександровича, генерального директора групи компаній, що працюють під торговою маркою McLaut;
 • Москаленко Карину Олександрівну, головну редакторку Полтавської філії АТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція «Лтава»;
 • Островську Ніну Олегівну, сурдоперекладачку;
 • Цап Ольгу Любомирівну, директорку комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Перший західний», м. Львів.

Регулятор вніс зміни до переліків програм універсальної програмної послуги для населених пунктів Хмельницької області.

Ще на рік Національна рада продовжила термін дії дозволів на тимчасове мовлення Національній суспільній телерадіокомпанії України та ГО «Радіо кримських громад». Радіо- і телевізійні програми Суспільного далі виходитимуть у Донецькій, Луганській та Херсонській областях, а «Радіо Крим.Реалії» – у Херсонській області.

Переоформлено дві ліцензії на супутникове мовлення ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України». Для телеканалу «ДОМ» змінено технічні характеристики каналу і мережі мовлення. Для телеканалу «UA» змінено логотип – мовник виходитиме в ефір із логотипом  «FREEДОМ».

Національна рада висловила пропозиції і зауваження до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про географічні назви» щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України». Регулятор вважає, що положеннями, про які йдеться в законопроєкті, необхідно доповнити Закон України «Про телебачення і радіомовлення». Вони – про заборону глорифікації та/або виправдання російської імперської політики і символіки російської імперської політики.  Необхідно також законодавчо встановити можливість Національній раді здійснювати контроль за дотриманням Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топоніміки» і чіткіше визначитися щодо застосовуваних регулятором санкцій. Напрацьовані пропозиції і зауваження регулятор передасть Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Національна рада також погодила із зауваженнями проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії інформаційної безпеки на період до 2025 року». Зауваження стосуються статусу, згадування Національної ради в документі або її діяльності. Рішення регулятора буде надіслано до Міністерства культури та інформаційної політики України.

Програмну концепцію змінив телеканал «ТЕТ». Відповідні зміни він вніс до ліцензій на супутникове і цифрове мовлення. Канал перейшов від розважального до формату фільмопоказу, збільшивши кількість кіногодин на добу. Відмовився від дитячих передач і зменшив обсяг програм власного виробництва.

Ліцензію провайдера програмної послуги ще на 10 років продовжено ТОВ Науково-виробничого підприємства «Тенет», м. Одеса.

Водночас кілька ліцензіатів звернулися до Національної ради з клопотанням про анулювання їхніх ліцензій. ПП Телерадіокомпанія «Вік» (логотип «Телерадіокомпанія ВІК»), яка мовила на 1-му каналі в мультиплексі МХ-5 у м. Бердичеві Житомирської області, припинила діяльність телерадіокомпанії.

Кабельний телеканал «КІТ Куп’янський інформаційний телеканал» – ТОВ «ТРК «ТВ ДОМ», м. Одеса, і провайдер програмної послуги ПП «ІР НЕТ» (цифрова, IPTV) із м. Іршави Закарпатської обл. пояснили анулювання своїх ліцензій економічною недоцільністю.

Національна рада на засіданні також переоформила декілька ліцензій мовників у зв’язку зі зміною власників, кінцевих бенефіціарних власників, переліку пов’язаних осіб, директорів, керівників, складу редакційних рад, докладних характеристик каналів і мереж мовлення тощо.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше