Про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 29 вересня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 29 вересня

Поповнення Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, затвердження правил ліцензування у воєнний час, видача дозволів на тимчасове мовлення, зміна в розподілі програм у багатоканальних мережах – ці та інші питання розглянула Національна рада на засіданні 29 вересня. Про головні рішення регулятора – далі.

Регулятор затвердив Положення про особливості ліцензування у період дії воєнного стану в Україні. Документ розроблено на вимогу Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей здійснення окремих повноважень Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення в умовах воєнного стану». Він набуває чинності з моменту опублікування на офіційному вебсайті регуляторного органу.

18 іноземних телеканалів доповнили Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Провайдери можуть включати у свої пакети Funbox UHD, Ducktv, FlixSnip, TRAVELXP (HD), KINOKAZKA, EL PRIMER CANAL AUTOMOVILISTICO, Food Network (EMEA) (HD), Travel Channel (EMEA) (HD), Discovery Channel (Europe) (HD), ID Investigation Discovery CAAC, Discovery Channel (EMEA) (HD) (логотип Discovery Science), Animal Planet HD (EMEA), TLC CAAC, UA MUSIC, Timeless Dizi Channel, «СОЛЬ ТВ», «ЧЕМОДАН ТВ», Continent-E.

Дозволи на тимчасове мовлення на рік Національна рада продовжила трьом компаніям. У Донецькій області і далі транслюватимуться програми Національної суспільної телерадіокомпанії України – на телеканалі «СУСПІЛЬНЕ ДОНБАС» і радіостанціях «Голос Донбасу» та «Радіо «Промінь». Також у цьому регіоні мовитимуть ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (логотип «ДОМ») і ТОВ «ТРК Клас» (позивні «Перець FM», «Стильное»).

Національна рада внесла зміни до рішення, яким затверджено розподіл українських телеканалів у багатоканальних мережах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. Минулого засідання Національна рада ухвалювала подібне рішення, однак, за словами заступника голови Національної ради Олега Черниша, під час налаштування програм у ТОВ «Зеонбуд» виникли певні труднощі з відображенням назв деяких телеканалів. За погодженням із провайдером регулятор нині оновив цей перелік розподілу.

 Івано-франківський телеканал «3 tv» – ТОВ «ТРК 3-СТУДІЯ» – перейшов з аналогового у цифровий формат мовлення. Компанія переоформила свою ліцензію, її програми виходитимуть і далі на 30 ТВК в обласному центрі, а також на території Івано-Франківської міської, Загвіздянської, Угринівської сільських територіальних громад Івано-Франківського району.

У Національній раді створили дві робочі групи. Одна працюватиме над підготовкою змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, а друга – над підготовкою Звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2022 рік.

На прохання ліцензіатів регулятор також переоформив низку ліцензій телерадіокомпаній.

Трьом мовникам було продовжено термін дії їх ліцензій.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше