Про рішення Національної ради, ухвалені на засіданні 4 серпня
4 серпня на засіданні Національна рада розглянула результати перевірки телеканалу «КРТ», питання продовження ліцензій кількох мовників, дозволила Кам’янець-Подільській телерадіокомпанії перейти з аналогу на цифру, продовжила дозвіл на тимчасове мовлення ТОВ «ТРК «Вільне радіо» і ухвалила ще низку рішень щодо ліцензіатів. Про найголовніші з них далі.
Національна рада внесла зміни до Переліків програм універсальної програмної послуги для населених пунктів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької областей.
ТОВ «ТРК «Вільне радіо» (позивні «Вільне радіо»), м. Київ, продовжено дозвіл на тимчасове мовлення у Донецькій області до 19 серпня 2023 року.
Через відмову ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ» (супутниковий телеканал «КРТ»),м. Київ, у проведенні перевірки його діяльності Національна рада звернеться до суду про анулювання його ліцензії. Таке рішення регулятор ухвалив відповідно до пункту г) частини п’ятої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Перевірка мала відбутися в січні цього року. Вона стосувалася трансляції в ефірі телеканалу пісні у виконанні Льва Лещенка, якого внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а також недотримання мовником Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.
Також із позовом до суду про анулювання ліцензії на мовлення Національна рада звернеться і щодо телерадіокомпанії «Срібна хвиля» (ефірне радіомовлення, позивні «Стильне радіо Перець FM»), м. Київ. Їй було відмовлено у переоформленні ліцензії на мовлення, оскільки компанія запізно подала відповідну заяву. Упродовж 2021 року тричі відбулася зміна власників ліцензіата, однак він звернувся до регулятора із простроченням у 182 робочі дні. Закон «Про телебачення і радіомовлення» зобов’язує подавати до регулятора необхідну заяву і документи упродовж 30 робочих днів. Таким чином, Національна рада застосувала норму пункту «б» частини п’ятої статті 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо звернення до суду про анулювання ліцензії мовника.
Національна рада відмовила продовжити ліцензію радіостанції «NRJ» – ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіо 50», – що виходить на частоті 101,1 МГц у м. Харкові. У її структурі власності є компанія, зареєстрована в офшорній зоні. Українське законодавство забороняє таким компаніям засновувати і брати участь у телерадіоорганізаціях. Недотримання цих вимог є підставою для відмови у продовженні ліцензії на мовлення.
ПАТ «Кам’янець-Подільська телерадіокомпанія», м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл., перейшла від аналогового до цифрового мовлення. Компанія переоформила свою ліцензію і далі виходитиме в ефір на 47 ТВК у відрізках часу 4 години на добу.
На 10 років продовжено ліцензії на кабельне мовлення двом компаніям – ТОВ ТРК «Академ TV», м. Суми (логотип «Atv») і ТОВ «Телерадіокомпанія «Круг»,
смт Овідіополь Одеської області.
Три провайдери програмної послуги вирішили анулювати свої ліцензії. Вони звернулися до Національної ради з відповідними клопотаннями. Це – ПП «Гарант Плюс», смт Королево Закарпатської обл. – у зв’язку з нерентабельністю діяльності; ТОВ «ТРК «Розділ.Інфо», м. Новий Розділ Львівської обл. – у зв’язку з припиненням діяльності і ТОВ «Інтерком», м. Вільногірськ Дніпропетровської обл. – 3 ліцензії за власним бажанням.
Також регулятор на прохання телерадіокомпаній переоформив їхні ліцензії.
Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.