Про співпрацю з латвійським та іншими європейськими медіарегуляторами в ефірі «Чорноморської телерадіокомпанії» розповіла Ольга Герасим’юк - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Про співпрацю з латвійським та іншими європейськими медіарегуляторами в ефірі «Чорноморської телерадіокомпанії» розповіла Ольга Герасим’юк

Ольга Герасим’юк в ефірі «Чорноморської телерадіокомпанії» говорила про підписаний Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення і Національною радою з питань електронних засобів масової інформації Латвії Меморандум про співробітництво, співпрацю з європейськими колегами, кремлівську пропаганду, інформаційну підтримку з боку партнерів, медійні наративи «хороших росіян».

  • Підписаний Меморандум передбачає обмін інформацією та досвідом із питань, які становлять надзвичайний інтерес для обох сторін, реалізацію спільних заходів, співпрацю у дуже багатьох сферах, і насамперед – спільну боротьбу з російською пропагандою і дезінформацією.
  • Одразу після вторгнення росії в Україну латвійський медіарегулятор ухвалив рішення, яким заборонив поширювати в Латвії російські пропагандистські телеканали. Натомість у цій країні почали транслювати українські канали. Наразі розглядається можливість включення до кабельних мереж Латвії українських мовників. Окрім того, щоби захистити свій інформаційний простір, Латвія змінила законодавство.
  • На прохання NEPLP Національна рада поділиться досвідом роботи українських медіа у воєнних умовах.
  • Латвія надала значну гуманітарну допомогу нашій державі, прихистила українських біженців. Вона переконана, що звучання української мови на її теренах буде вагомою підтримкою для наших біженців, важливим джерелом отримання інформації з України.
  • Латвія закрила кордон для російських «втікачів від мобілізації, яких на її територію прибуло майже 80 тисяч. Росіяни не виступають проти війни, а ховаються від мобілізації.
  • Національна рада співпрацює з усіма європейськими медіарегуляторами. Зокрема, уже підписано меморандум про співробітництво з Крайовою радою радіомовлення і телебачення Польщі. Польський медіарегулятор через серію вебінарів ділиться досвідом своєї роботи з працівниками Національної ради. Планується підписати меморандум про співпрацю і з молдовським медіарегулятором.
  • Окупанти нищать теле і радіоінфраструктуру. Регулятор провів опитування серед усіх мовників України і отримав близько 700 відповідей на анкету – які втрати вони понесли і чим можна їм допомогти. Значні зусилля Національна рада докладає для підтримки місцевих мовників.

Детальніше про це тут:

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше