Про важливі моменти етапів відбору ГО, що обиратимуть Наглядову раду суспільного мовника – О. Герасим’юк - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Про важливі моменти етапів відбору ГО, що обиратимуть Наглядову раду суспільного мовника – О. Герасим’юк

 


Про важливі моменти етапів відбору громадських організацій, що висуватимуть представників до Наглядової ради суспільного мовника України, їхню перевірку та сам процес обрання розповіли перша заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк та голова Громадської комісії з питань проведення конференцій Всеукраїнських громадських організацій з обрання Наглядової ради НСТУ Ольга Большакова.
Під час першого етапу прийому заявок на участь у конкурсі для обрання у наглядову раду НСТУ було отримано 82 заяви від громадських організацій. До участі у конкурсі допустили 57 із них. Громадські організації подавалися відповідно до своєї діяльності у сферах інтересів суспільства, яких попередньо було визначено 9. До цих сфер належать: освіта й наука, забезпечення прав національних меншин, фізичне виховання і спорт, журналістика, правовий захист, захист інтересів дітей та молоді, творчість, місцеве самоврядування, захист прав осіб з особливими потребами. Другий етап прийому заявок від громадських організацій відбувся улітку, і за його результатами було отримано ще 76 заяв.
“Ми маємо ще погляди на те, як потрібно змінювати закон, – розповіла Ольга Герасим’юк. – На нашу думку, треба зменшувати вплив політиків. Ми не шукаємо легких шляхів у формуванні українського суспільного мовника: коли інші країни починали створення з нуля, наш шлях пролягає через реорганізацію, що дуже ускладнює процес”.
17 вересня 2015 року відбудеться відкрите засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з представниками громадських організацій, які пройшли відбір серед усіх, хто подав заявку. У жовтні розпочнуться конференції для громадських організацій за сферами, які вони представляють. Конференції відбуватимуться за таким розкладом:
освіта й наука – 12 жовтня;


забезпечення прав нацменшин – 14 жовтня;


фізичне виховання і спорт – 16 жовтня;


журналістика – 19 жовтня;


правовий захист – 21 жовтня;


захист інтересів молоді – 23 жовтня;


творчість – 26 жовтня;


місцеве самоврядування – 28 жовтня;


захист прав осіб з особливими потребами – 30 жовтня.


 


Повноваженнями новообраної ради завершила свою презентацію Ольга Герасим’юк. Наглядовий орган стежитиме за діяльністю Національної суспільної телерадіокомпанії, визначатиме напрямки її роботи, затверджуватиме статут, членів і голову правління НСТУ.
Із критеріїв, які застосовувалися під час відбору до наглядової ради представників громадських організацій, розпочала виступ голова Громадської комісії з питань проведення конференцій Всеукраїнських громадських організацій з обрання Наглядової ради НСТУ Ольга Большакова.
“Не всі механізми, закладені в законі, спрацювали. Найбільш складну для відбору вимогу про статус всеукраїнської організації було скасовано, а вимога активної діяльності громадської організації протягом останніх 3 років лишилася. У нас дуже багато громадських організацій, які працюють постійно, час від часу, але є і такі, що працюють тільки щоб надавати статусу своїм засновникам. До формування наглядової ради НСТУ допущені лише ті організації, що представляють інтереси громадськості, саме тому обмеження потрібні”, – вважає Ольга Большакова.
Під час розробки системи обмежень для відбору громадських організацій було визначено, що основним критерієм є прибутковість організації. Рекомендовані до участі в майбутній конференції були й неприбуткові асоціації та творчі спілки. Вони формально регулюються іншим законом, але відповідають вимогам. Громадська комісія з питань проведення конференцій Всеукраїнських громадських організацій з обрання Наглядової ради НСТУ не рекомендувала благодійні фонди, бо вони не є представницькими організаціями і створюються з іншою метою.
Крім того, участь в обранні представників громадськості до Наглядової ради українського суспільного мовника не братимуть громадські організації, які пропустили строки подання заяв. Через вимогу 3-х років активної діяльності своє представництво втратили громадські групи, організовані після подій на Майдані у 2014-2015 роках. Однак Ольга Большакова зауважила, що якби було знято ще й ці вимоги – будь-яка організація могла б взяти участь, і тоді якість конференції постраждала би.
Сама ж панельна дискусія завершилася формулюванням образу типового керівника суспільного мовника, яку сформулювала експерт Ради Європи Ів Саломон: віддана справі людина з величезним досвідом управління. А в організації цього ж керівництва голови правління суспільного допомагатиме обрана за ефективною моделлю наглядова рада.
UΛ:Перший

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше