Проект Положення про дитяче мовлення винесено на громадське обговорення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Проект Положення про дитяче мовлення винесено на громадське обговорення

На брифінгу 6 липня 2011 року члени Національної ради заявили про винесення проекту «Положення про регулювання дитячого мовлення в Україні» на громадське обговорення. Упродовж двох місяців, до осені, планується зібрати пропозиції і створити остаточний документ, який на цьому етапі матиме рекомендаційний характер.



«Ця проблема достатньо активно обговорюється не лише в Україні, а й у світі. Ми намагаємося долучитися до її вирішення. Тому запрошуємо до обговорення громадські та міжнародні організації, телерадіокомпанії та всіх зацікавлених сторін. Читайте, коментуйте, надсилайте нам свої пропозиції. І таким чином сподіваємося отримати «кінцевий продукт» і восени повернутися до цього питання»,– закликає заступник голови Національної ради Лариса Мудрак.



Проект Положення оприлюднений на офіційному веб-сайті Національної ради. Цей документ створений у рамках процесу, який був ініційований 1 червня 2011 року, в Міжнародний день захисту дітей, коли Національна рада організувала круглий стіл, присвячений дитячому мовленню в Україні. Тоді учасники обговорень дійшли висновку, що ключовою проблемою у цій сфері є відсутність визначеннь основних понять. У такій ситуації регуляторний орган не може ефективно впливати на процес, адже важко закликати телерадіокомпанії збільшувати обсяги дитячого мовлення, коли відсутнє юридичне тлумачення цього терміну.



«У Положенні ми хочемо роз’яснити терміни дитяче мовлення, дитяча програма, програма, розрахована на дитячу аудиторію та які особливості їх трансляції. Цей документ – результат ґрунтовної роботи. Під час його створення було проведено кілька робочих зустрічей, зокрема з працівниками українського офісу ЮНІСЕФ, з представниками Громадської ради, які також беруть активну участь у вирішенні цього питання. Окрім цього, нам були передані напрацювання фахівців, які працюють у сфері дитячого мовлення», – коментує Лариса Мудрак.



У проекті Положення максимально враховані пропозиції, озвучені під час круглого столу «Чи все найкраще дітям?», норми аналогічних міжнародних документів, наприклад, Кодексу мовлення ОFCOM (регуляторного органу у сфері аудіовізуальних ЗМІ Великої Британії) та Редакційного статуту Бі-Бі-Сі.



З другого боку, документ базується на результатах моніторингу Національної ради останніх років та аналізу тих проблем, що виникали внаслідок відсутності ключових понять. У самому Положенні зазначається, що він створений на виконання вимог та реалізацію прав, передбачених Конституцією України, Конвенцією про права дитини (ЮНЕСКО), іншими міжнародними договорами України, Сімейним кодексом України, Законами України «Про телебачення і радіомовлення», «Про захист суспільної моралі».



Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше