Проект розмірів штрафів обговорювався понад три місяці і був ухвалений з врахуванням громадської думки

30.11.2012

Позиція Асоціації правовласників і постачальників контенту, оприлюднена інтернет-виданням «Телекритика» 29 листопада ц.р., яка вимагає, щоб за будь-які порушення, допущені телерадіоорганізаціями чи провайдерами програмної послуги, стягувався штраф у розмірі не більше 10% від ліцензійного збору, є абсолютно не прийнятною ні для індустрії, ні для регулятора.


Проект Розмірів штрафів, поданий на затвердження до Кабінету Міністрів України, жодним чином не стосується діяльності правовласників і постачальників контенту. Підхід, запропонований АППК, було відхилено за результатами громадського обговорення, оскільки розміри подібних штрафів виявилися б настільки мізерними, що просто дискредитували б цю санкцію.


Обговорення проекту тривало понад три місяці, з липня до жовтня 2012 року.


16 жовтня відбулася робоча зустріч Національної ради з представниками провідних громадських та правозахисних організацій у сфері медіа-індустрії, на якій було ґрунтовно розглянуто нову, з максимально врахованими пропозиціями, редакцію проекту документа.


Для одиниці виміру розмірів штрафів було запропоновано показник мінімальної заробітної плати, розмір якої законодавчо встановлюється при затвердженні Державного бюджету України. Формули для розрахунку розмірів штрафів максимально наближені до чинної Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору, оскільки використовуються однакові параметри.


Але для загальнонаціональних, регіональних та супутниковових телерадіомовників не можна вивести відсоток розміру штрафу від ліцензійного збору, оскільки для кожної із цих телерадіоорганізацій розраховується окремий розмір ліцензійного збору, згідно з Методикою розрахунків.


Цей підхід не викликав застережень ні в телерадіоорганізацій, ні у провайдерів програмної послуги.


Проект розпорядження Кабінету Міністрів України про розміри штрафів погоджено всіма державними органами, діяльність яких дотична до цього питання.


Відтак, закиди Асоціації правовласників і постачальників контенту, представники якої не повною мірою обізнані в цьому питанні і незрозуміло чиї інтереси представляють, є однозначно необґрунтованими і в цілому неправомірними.