Прогноз Національної ради виправдався – частка пісень в ефірі загальнонаціональних радіостанцій в листопаді становила 39%

12.12.2017

За підсумком моніторингу загальнонаціональних радіостанцій у листопаді 2017 року рівень обсягу пісень українською мовою в середньому становив 39%, що на 9% перевищив встановлену законодавством квоту. Також цей показник на 7% більший від середнього показника, який демонструвала радіоіндустрія у перший рік дії мовних квот.

Наведені дані підтверджують прогноз Національної ради, що передбачав виконання радіостанціями цієї норми закону в листопаді на рівні 35 – 37%.

За результатами моніторингу в листопаді 2017 року були зафіксовані ознаки порушення в ефірі радіостанції «П’ятниця», де обсяг пісень українською мовою у проміжку часу з 07:00 до 14:00 становив 29% замість 30%. За цим фактом на наступному засіданні Національної ради буде розглянута можливість призначення позапланової перевірки.

Станом на жовтень чотири загальнонаціональні радіостанції внесли зміни до програмної концепції, згідно з якими вони будуть транслювати не менше як 60% пісень мовами Європейського Союзу, що передбачає збереження для них квоти українською мовою на рівні 25%. Відповідні зміни до своїх ліцензій внесли радіостанції «Мелодія», «Люкс ФМ», «Kiss FM» і «Ніt FM». Таким чином, із листопада Національна рада проводить моніторинг програм за цими показниками на відповідність ефіру зазначених мовників новим ліцензійним умовам.

Ілюстрація з сайту merca20.com