Пропагандистських RT і Sputnik не буде в Чорногорії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Пропагандистських RT і Sputnik не буде в Чорногорії

Чорногорія 20 квітня заборонила російські пропагандистські  ЗМІ  Russia Today і Sputnik у своїй країні. Причина – санкції Євросоюзу через війну росії в Україні та ініціатива Національної ради щодо блокування російських пропагандистських каналів в Європі.

12 березня Національна рада звернулася до Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля щодо розширення переліку заборонених у ЄС російських каналів.

І вже 27 березня Європейський Союз заборонив мовлення російських пропагандистів Russia Today і Sputnik у всіх країнах спільноти. Пані Урсула фон дер Ляєн після ухвалення цього рішення сказала: «Ми заборонимо кремлівську медіамашину в ЄС. Державні компанії Russia Today і Sputnik, а також їх дочірні компанії, більше не зможуть поширювати свою брехню, щоб виправдати війну Путіна. Ми розробляємо інструменти для заборони їх токсичної та шкідливої дезінформації в Європі». Як бачимо, ці рішення ЄС втілюються в життя.

Санкції набули чинності минулого тижня, а отже,  RT і Sputnik автоматично заблоковані і в Чорногорії,  про це після  сьогоднішнього засідання медіарегулятора повідомив місцевих медіа голова Ради електронних ЗМІ Чорногорії Бранко Бошкович,  інформує Reuters.

Заборона означає, що місцеві оператори не мають права транслювати чи сприяти іншим чином поширенню будь-якого контенту RT і Sputnik. Санкції діють щодо англійського підрозділу RT і операцій у Великій Британії, Німеччині, Франції та Іспанії. Вони поширюються на ліцензії на мовлення, дозволили на передавання й розповсюдження програм цих державних російських ЗМІ між компаніями і місцевими операторами та інтернет-провайдерами.

Відомо, що  економіка Чорногорії великою мірою залежить від туризму, і там зазвичай багато відпочивальників із росії, у багатьох російських громадян у цій країні є власність. А отже, ці пропагандистські канали  переглядала досить велика кількість людей. Відтепер російських фейків та маніпуляцій в ефірі Чорногорії значно поменшає.

Карту блокування російських пропагандистських каналів у Європі можна побачити тут.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше