До провайдера із Маріуполя застосовано одразу дві санкції – штраф за трансляцію іноземної програми «Мир сериала» і попередження за інші порушення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

До провайдера із Маріуполя застосовано одразу дві санкції – штраф за трансляцію іноземної програми «Мир сериала» і попередження за інші порушення

Розглянувши результати позапланової перевірки ТОВ «АРХАТ’» із м. Маріуполя  Донецької обл., Національна рада 13 вересня ухвалила рішення про оголошення  ліцензіату попередження, а також призначила компанії штраф за порушення норм чинного законодавства.

За результатами моніторингу програм, які ТОВ «АРХАТ’» має надавати у складі програмної послуги з використанням аналогової і цифрової технологій розповсюдження телепрограм, здійсненого 1 червня 2018 року, регулятор призначив ліцензіату позапланову перевірку, яка підтвердила наявність порушень.

Національна рада з’ясувала, що провайдер програмної послуги змінив аналогову технологію розповсюдження програм на технологію IPTV; у цифровій та IPTV технологіях ретранслював іноземну програму «Мир сериала», щодо якої Національна рада ухвалила рішення, що її зміст не відповідає вимогам законодавства України, і яка не входить до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України; в обох технологіях  ретранслював 9 іноземних програм, які не входять до Переліку («Хорошее кино», «ВТВ», «Киномикс», «Most Video HD», «ANI», «Русский детектив», «Успех», «TB 3», «В гостях у сказки»); тільки в IPTV-технології ретранслювалися 14 іноземних програм, які також не входять до Переліку («Gulli Girl», «Кинохит», «2×2», «Наше новое кино», «а1», «Родное кино», «Кинопремьера HD», «Da Vinci kids», «Disney канал», «Домашний», «Paramount Channel», «Театр», «Europa Plus TV», «Amedia Premium»).

Також регулятор зафіксував, що ліцензіат порушив загальну концепцію добору програм для ретрансляції. За ліцензією провайдер програмної послуги має ретранслювати 127 програм (74 – вітчизняних), проте фактично їх кількість становила 194 (вітчизняних – 91). Зокрема, компанія ретранслювала у цифровій технології 32 програми, що не передбачені ліцензією, натомість не ретранслювалися 6 програм, що передбачені ліцензією. А в непередбаченій ліцензією технології ІPTV ретранслювалося 68 програм.

Крім того, у проміжку часу з 16:00 до 17:30 зафіксовано показ  
двох іноземних програм еротичного спрямування − «NuArt TV» і «Playboy TV».

Керуючись чинним законодавством, Національна рада визнала порушення ТОВ «АРХАТ’» частини дев’ятої статті 39, частин другої і п’ятої статті 42, частини першої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги і оголосила йому попередження.

За ретрансляцію іноземної програми «Мир сериала» регулятор згідно з частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» застосував до провайдера програмної послуги санкцію «стягнення штрафу».

Відповідно у тридцятиденний термін з дня повідомлення про ухвалення відповідного рішення ТОВ «АРХАТ’» має сплатити до державного бюджету України штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору, що становить 34 518,75 грн.

Також протягом місяця ліцензіат має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше