Призначено позапланову перевірку супутниковому телеканалу «112 Україна»

04.06.2020

Рішенням Національної ради 4 червня ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ» (супутниковий телеканал «112 Україна»)м. Київ, призначено позапланову перевірку. Вона стосуватиметься дотримання ліцензіатом вимог законодавства щодо необхідності інформування про автора і виробника програм та виконання своєї програмної концепції.

Перевірку призначено на підставі моніторингів мовлення телеканалу від 7 і 21 березня. У ці дні зафіксовано показ програм «Честь имею пригласить», «Аншлаг и компания», «Я – українець!», «Большой бенефис Елены Степаненко «Веселая, красивая» без зазначення імені автора чи авторів, назв і адрес їх виробників.

Також ліцензіатом було зменшено мінімальну частку національного аудіовізуального продукту зі 100% за ліцензією до 81% (19 год. 24 хв./добу) 7 березня і 93,52% (22 год. 26 хв./добу) 21 березня.

Меншою від зафіксованої в ліцензії була і частка програм власного виробництва. 7 березня вона становила 56,73% (13 год. 36 хв./добу) замість 80,49% (19 год. 19 хв./добу). Того самого дня обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач було зменшено із 19 год. 19 хв./добу, до 15 год./добу.

Зазначені факти дають підстави регуляторному органу перевірити ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ» на дотримання нею таких норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення»: частини п’ятої статті 6 (дані про кожну індивідуальну програму чи передачу мають містити ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми); частини сьомої статті 27 (ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії); частини восьмої статті 28 (ліцензіат зобов’язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення) та пункту а) частини першої статті 59 (телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії).

Перевірка відбудеться після завершення карантину.