Рада Європи і далі підтримуватиме реформи медіазаконодавства в Україні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Рада Європи і далі підтримуватиме реформи медіазаконодавства в Україні

Про імплементацію вимог Європейського Союзу і Ради Європи у медіасфері та впровадження нового законопроєкту про медіа йшлося на зустрічі першого заступника голови Національної ради Валентина Коваля з головою Офісу Ради Європі в Україні Стеном Ньорловим, що відбулася 7 липня в регуляторному органі. Присутніми були керівник апарату Національної ради Євген Перелигін, а також за допомогою зум-конференції працівниці Офісу Ради Європи в Україні.

Рада Європи у рамках своїх проєктів для України плідно підтримувала медіареформи в нашій країні упродовж багатьох років. Тепер, коли Україна має виконати вимоги Європейського Союзу в контексті надання їй кандидатства у члени ЄС, співпраця  буде ще більш очевидною, зауважив на початку зустрічі Стен Ньорлов.

Оновлення медіазаконодавства в Україні наразі видається як, імовірно, найбільш готовий до швидкого втілення крок серед семи вимог, які поставлені перед Україною Європейською Комісією. Нині, повідомив Валентин Коваль, спеціальна робоча група за участі представників регулятора, медіаюристів, громадського сектора, індустрії працює над останніми змінами і поправками задля удосконалення законопроєкту. Національна рада сподівається, що, як тільки ця робота буде фіналізована, Рада Європи, як це було і раніше, допоможе своєю експертизою знайти оптимальні формулювання положень законопроєкту.

Галина Смірнова, керівниця проєктів Офісу Ради Європи в Україні нагадала, що свого часу європейськими експертами було напрацьовано чимало аналітичних матеріалів і рекомендацій з питань подолання надмірних приватних інтересів у медіапросторі та незалежності медіарегулятора. Вона пообіцяла передати їх робочій групі, аби та могла повною мірою використати їх під час своєї роботи. Аналіз вже оновленого законопроєкту займе щонайменше місяць, вважають у Раді Європи.

Стен Ньорлов також згадав про вимогу ухвалення Україною антиолігархічного закону. Він, зокрема, зауважив, що положення цього окремого закону і положення законопроєкту про медіа у цій частині не повинні суперечити одні одним.

Під час зустрічі сторони обговорили і поточну ситуацію з медіаландшафтом в Україні, особливості роботи українських медіа під час війни. Євген Перелигін подякував Раді Європи за її підтримку регіональних і локальних медіа і акцентував, що місцеві медіа нині потребують особливої допомоги.

Сторони обговорили і інші напрями співпраці між Національною радою і Радою Європи в рамках її проєктів.

Пан Ньорлов наголосив на великій підтримці Радою Європи євроінтеграційних процесів в Україні і законопроєкту про медіа зокрема. З огляду на перелік вимог у контексті кандидатства України у члени ЄС та розширений спектр питань, що регулюватимуться новим законопроєктом про медіа, співпраця з українськими державними органами і організаціями зростатиме і надалі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше