Гарантувати регулятору відповідні повноваження - Рада Європи про законопроєкт "Про медіа" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Гарантувати регулятору відповідні повноваження – Рада Європи про законопроєкт “Про медіа”

Офіс Ради Європи в Україні уважно стежить за процесом напрацювання законопроєкту «Про медіа» і продовжує надавати експертну підтримку в розробці цього законодавчого акта, який покликаний оновити застарілі правила регулювання сфери медіа в Україні. Про це повідомила керівниця проєкту «ЄС і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» Галина Смірнова 26 травня під час відкриття серії тренінгів для працівників апарату і представників Національної ради, а також учасників медіаринку.

Вона, зокрема, повідомила, що експерти Ради Європи надали свої рекомендації до доопрацьованого законопроєкту і зауважила, що особлива увага організації приділена положенням, які стосуються регулятора медіасфери – Національної ради.

 Для ефективного її функціонування, наголосила Галина Смірнова, важливо надати додаткові гарантії Національній раді, аби цей орган був справді незалежним.

 «Важливо напрацювати ефективні механізми забезпечення незалежної роботи Національної ради і деполітизувати механізм призначення її членів. І важливо всім докладати зусилля для зміцнення Національної ради як компетентного, ефективного регулятора», – сказала вона.

 Ще одним аспектом, за який уболівають фахівці Ради Європи, є дотримання медіа виборчого законодавства. Наразі вкрай необхідно визначити, яким чином повинна Національна рада реагувати на такі порушення і передбачити в законопроєкті чіткий механізм дій для регуляторного органу щодо реагування на порушення законодавства в частині Виборчого кодексу і агітації.​

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше