Рада Європи опублікувала інформаційне керівництво щодо дотримання прав людини під час кризи COVID-19

13.04.2020

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович Буріч опублікувала інформаційне керівництво щодо дотримання прав людини під час кризи, спричиненої COVID-19 «Дотримання принципів демократії, верховенства права та прав людини в рамках санітарної кризи, пов’язаної з COVID-19: Інструментарій для держав-членів». Метою цього документа є надання урядам інструментарію для функціонування у час поточної безпрецедентної та масштабної санітарної кризи у спосіб, що забезпечить дотримання основоположних цінностей демократії, верховенства права і прав людини.

 Інформаційний документ 7 квітня був надісланий усім 47 державам-членам Ради Європи.

«Вірус знищує багато життів і багато іншого із того, що нам дуже дороге. Ми не повинні дозволяти йому руйнувати наші основні цінності та вільні суспільства», – зазначила Генеральний секретар РЄ.

Інструментарій розроблений, щоб акцентувати увагу держав-членів Ради Європи на тому, що заходи, вжиті під час поточної кризи, мають бути пропорційними загрозі, спричиненій поширенням вірусу, та обмеженими в часі.

Документ охоплює чотири ключові сфери:

– відступ від зобов’язань за Європейською конвенцією з прав людини під час надзвичайних ситуацій;

– дотримання принципу верховенства права і демократичних принципів під час надзвичайних ситуацій, у тому числі обмеження обсягу і тривалості надзвичайних заходів;

– основні стандарти прав людини, в тому числі свободу вираження поглядів, захист конфіденційності і захист даних, захист уразливих груп від дискримінації та право на освіту;

– захист від злочинності і захист жертв злочину, зокрема стосовно гендерного насильства.

До роботи над створенням документа, зокрема розділу 3.3 «Право на приватне життя, свободу совісті, свободу вираження поглядів, свободу зібрань», долучився профільний департамент Ради Європи – Департамент інформаційного суспільства.

Докладніша інформація доступна за посиланням.

Також документ доступний українськоюанглійською та французькою мовами.

1/9

Джерело: вебсайт Ради Європи


Перейти до вмісту