Рада Європи підтримає низку напрямів діяльності Національної ради - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Рада Європи підтримає низку напрямів діяльності Національної ради

 6 лютого під час спільного засідання Наглядової ради двох медійних проектів «Зміцнення свободи медіа і створення системиСуспільного мовлення в Україні» та «Свобода медіа в Україні» були озвучені питання, якими Рада Європи спільно з Європейським Союзом опікуватиметься 2017 року. Серед них такі напрями діяльності Національної ради, як захист дітей від шкідливого контенту, прозорість медіа-власності, перехід на цифрове мовлення, розвиток мовлення громад. Регуляторний орган представляла перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

 Вона, зокрема, докладно зупинилася на темі, що нині активно обговорюється на європейському рівні і стала однією з ключових для Національної ради, – захисту дітей від можливого шкідливого впливу медіа. Регуляторний орган цього року отримає підтримку своєї діяльності в рамках робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа. Так, буде проведено навчальний семінар для вивчення практик країн-членів ЄС стосовно правозастосування у випадках виявлення порушень ЗМІ прав дітей. Також заплановано семінар для журналістів, які беруть участь у створенні програм і передач за участі дітей.

 Водночас Ольга Герасим’юк зауважила, що для ринку вкрай необхідно провести дослідження змісту ризиків і ступеня деструктивності впливу інформації, яка поширюється в ЗМІ, на психологічний стан і розвиток дітей, оскільки брак подібної інформації часто є причиною опору з виправдальною мотивацією мовників. Також варто було б провести аналіз залучення дітей до програм для дорослих, адже за словами про боротьбу із соціальними явищами можуть ховатися бажання високих рейтингів. Результатом такого дослідження мали б стати методичні рекомендації медіа-виробникам щодо захисту від травматизації дітей, залучених до медіа-виробництва.

 

 Попри традиційну підтримку національного регулятора електронних ЗМІ в питанні переходу на цифровий стандарт мовлення і вимкнення аналогу Рада Європи цього року підтримуватиме також розвиток мовлення громад. З цією метою заплановані подальша робота над доопрацюванням відповідного законопроекту, публічний захід для його обговорення і проведення експертних консультацій. У зв’язку з певними внутрішніми організаційними змінами Рада Європи зможе грантами сприяти реалізації щонайменше трьох таких проектів.

 Враховані фактично всі потреби Національної ради в контексті питання прозорості медіа-власності. Так, планується завершення роботи зі створення програмного забезпечення і веб-сайту для оприлюднення даних щодо медіа-власності, підтримка напрацювання змін до чинного законодавства, навчальний візит працівників українського регулятора для вивчення аспектів фінансової прозорості мовників Грузії.

 Зважаючи на гібридну війну, що ведеться проти нашої країни, Ольга Герасим’юк наголосила на необхідності проведення навчань для представників ЗМІ, на яких ітиметься про необхідність дотримуватися журналістських стандартів і етичних норм при висвітленні подій, пов’язаних із воєнними діями. Зокрема, під час тренінгу доцільно було б сформувати механізм і рекомендації для співрегулювання медійного простору, пам’ятаючи про травматизацію, якої може завдати медіа-продукція, що висвітлює зазначену тему. Зі свого боку керівник медійних проектів Представництва ЄС в Україні висловила зацікавленість стосовно можливості залучення до таких тренінгів фахівців регулятора.

 Левову частку уваги й зусиль у рамках проектів Ради Європи буде приділено реформі суспільного мовника. Адже попри перші досягнення залишається ще чимало викликів, серед яких і пошук регіональної моделі функціонування компанії. Загалом у полі зору будуть розробка процедури штатної реорганізації, навчання для журналістів, покращення якості контенту НСТУ, моніторинг новин мовника, проведення інформаційної кампанії щодо місії і цінностей суспільного мовлення тощо.

 Також у рамках зазначених проектів Рада Європи спільно з представниками інших органів влади, громадських організацій, медійної спільноти працюватиме над питаннями безпеки журналістів, роздержавлення друкованих ЗМІ, доопрацювання й імплементації законопроекту про аудіовізуальні послуги, внесення змін до Кримінального кодексу, законодавства про вибори, суспільне мовлення, доступу до публічної інформації, прозорості медіа-власності тощо. Крім того, за словами представників Офісу й Наглядової ради, Рада Європи активно підтримуватиме становлення в країні інституту інформаційного комісара.

 Нині вже триває процес консультацій стосовно нового плану дій для України, який реалізовуватиметься з 2018 року. Бенефіціарів проектів було запрошено подавати пропозиції щодо пріоритетів, на яких має будуватися співпраця у наступний період.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше