Рада Європи підтримує ухвалення законопроєкту про медіа і готова надати експертний висновок оновленій редакції документа - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Рада Європи підтримує ухвалення законопроєкту про медіа і готова надати експертний висновок оновленій редакції документа

Рада Європи вважає ухвалення законопроєкту про медіа пріоритетом для вирішення  викликів в аудіовізуальному секторі. Про це заявив голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов під час круглого столу «Новий закон про медіа – крок до імплементації  рекомендацій Єврокомісії в рамках отримання Україною статусу країни – кандидата ЄС». Закон про медіа має створити нову, єдину, комплексну і послідовну правову базу, яка дасть змогу ефективно регулювати медіасередовище.

«Рада Європи працює з Україною вже понад 10 років і бачить прекрасну динамічну роботу, яка приносить конкретні результати, наприклад розвиток суспільного мовлення», – зауважив Стен Ньорлов. Нині  в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну Рада Європи всебічно підтримує нашу країну, в тому числі й щодо необхідності ухвалення законопроєкту про медіа. Він покликаний модернізувати все медійне законодавство і базується на Директиві Європейського Союзу про аудіовізуальні медіапослуги.

Загалом Директива має багато переваг як для українських медіа, так і для українського суспільства, переконаний Стен Ньорлов. Її положення дозволили передбачити в законопроєкті регулювання платформ спільного доступу до відео, кращий захист неповнолітніх від шкідливого контенту, а також посилення незалежності національного регуляторного органу.

Голова Офісу Ради Європи в Україні акцентував на тому, що повноваження Національної ради мають бути передбаченні в законодавстві. «Це дасть змогу підвищити довіру всіх учасників ринку та всього суспільства, що має надважливе значення в сучасних умовах війни», – сказав він. 

Упродовж останніх років, коли тривала робота над законопроєктом про медіа, Рада Європи долучалася до засідань робочої групи для напрацювань положень законопроєкту, сприяла віднайденню консенсусу серед стейкхолдерів, звертала увагу на проблемні аспекти і проводила експертний аналіз певних норм. 

Рада Європи і надалі буде залучена до роботи над цим проєктом закону. Вона готова надавати фахову підтримку і підготувати на запит органів влади України експертну оцінку актуальної версії законопроєкту про медіа.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше