Рада Європи представила доповідь Генерального секретаря про стан демократії, прав людини і верховенства права в Європі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Рада Європи представила доповідь Генерального секретаря про стан демократії, прав людини і верховенства права в Європі

 


Оскільки в багатьох країнах зростає популярність націоналістичних і ксенофобський партій, що є викликом для правлячих еліт і впливає на підвищення рівня суспільної тривоги щодо міграції, Генеральний секретар Турбйорн Ягланд запропонував державам-членам Ради Європи приділити серйозну увагу цьому питанню і взяти на себе провідну роль у створенні надійних інституцій та інклюзивних суспільств, здатних протистояти популістським загрозам.


 


Цей 4-й щорічний Звіт про стан демократії, прав людини і верховенства права в Європі оцінює стан «здоров’я» п’яти підвалин демократичної безпеки в усіх державах-членах: незалежної судової системи, свободи слова, свободи зібрань та об’єднань, функціонування демократичних інститутів та інклюзивного суспільства в контексті популізму, який шириться дедалі більше.


 


Пан Ягланд визначає популізм і пояснює види антиплюралістичної, антидемократичної поведінки, що представляють популістську політику як тенденцію, котра загрожує нашому демократичному устрою й культурі. Він оцінює діяльність інституцій держав-членів проти популістських нападів, і запитує, наскільки сильні наші стримування і противаги?


 


У Звіті використанні останні дані 2016 року. Він ілюструє виклики, з якими стикаються держави-члени, на прикладах, що ґрунтуються на текстах Ради Європи – рішеннях та рекомендаціях, рішеннях суду, звітів Асамблеї, звітів Комісара з прав людини, висновків Венеціанської комісії і даних моніторингових органів та міжурядових структур. У документі також наводяться приклади кращої практики і позитивних змін у державах-членах.


 


Із текстом прес-релізу можна ознайомитися за посиланням:


 


http://www.coe.int/en/web/portal/-/populism-how-strong-are-europe-s-checks-and-balances

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше