Рада Європи проводить громадські консультації з питань медіа-плюралізму і демократії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Рада Європи проводить громадські консультації з питань медіа-плюралізму і демократії

З метою підготовки Другого щорічного колоквіуму з фундаментальних (основних) прав (http://ec.europa.eu/justice/newsroom/fundamental-rights/events/161117_en.htm), який відбудеться 17 – 18 листопада 2016 року і досліджуватиме взаємозв’язок між вільним і плюралістичним медіа-простором, з одного боку, і демократією, з другого боку, Рада Європи проводить консультацію з громадськістю. (http://ec.europa.eu/justice/newsroom/fundamental-rights/opinion/160519_en.htm )

Задля сприяння залученню ширших кіл медіа-спільноти до консультації оприлюднюємо неофіційний переклад матеріалів Ради Європи.

 Колоквіум стосуватиметься широкого кола питань. Серед них:

  • як захищати і заохочувати медіа-свободу і незалежність від втручання держави, а також від необґрунтованого політичного або комерційного тиску;
  • як збільшити повноваження журналістів і захищати їх від погроз фізичного насильства або мови ненависті;
  • роль медіа і журналістської етики в просуванні основних прав;
  • як плюралістичне медіа-середовище сприятиме політичній дискусії демократичних суспільств із найважливіших питань.

Сфери охоплення:

  • фундаментальні (основні) права;
  • свобода самовираження;
  • свобода медіа і плюралізм;
  • демократія.

Цільова(і) група(и)

Громадська консультація відкрита для всіх, і особливо може стосуватися тих, хто відіграє певну роль у сфері свободи медіа і плюралізму. Це коло охоплює міжнародні організації, держави-члени та їхні різні міністерства, відомства і департаменти, громадянське суспільство, ділове оточення і представників ЗМІ, у тому числі видавців, журналістів і репортерів, суддів, прокурорів, омбудсменів, учених, інститути ЄС і агентства.

Період консультації

Консультація буде тривати більше як 8 тижнів і завершиться 14 липня 2016 року. Внески не будуть прийматися після закінчення встановленого терміну.

Мета консультації

Свобода медіа та плюралізм думок у суспільстві й медіа є необхідними передумовами і основними гарантіями добре функціонуючої демократії. Свобода і плюралізм медіа закріплені в статті 11 Хартії основних прав і лежать в основі основних демократичних цінностей, на яких заснований Європейський Союз.

Як представити свій внесок

Будь ласка, натисніть на це посилання, щоб заповнити анкету через інтернет-опитувальник ЄС. (https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2016AC)

У виняткових випадках Ви можете надіслати свій внесок на JUST-Colloquium@ec.europa.eu~~pobj.

Ви можете проконсультуватися щодо питань тут

http://ec.europa.eu/justice/fundamental-rights/files/2016ac_pc_questions_19_05_2016_en.pdf

та ознайомитися із заявою про конфіденційність

http://ec.europa.eu/justice/fundamental-rights/files/privacy_statement_colloquium_2016_en.pdf

Мови

Ви можете представити свій внесок будь-якою з офіційних мов ЄС. Водночас, щоб полегшити наш аналіз і забезпечити вільний доступ до опублікованої інформації, матеріали англійською мовою лише вітаються.

Обсяг внеску

Для полегшення аналізу Ваших відповідей ми просимо Вас, щоб Ваші відповіді були стислими і по суті. Зверніть увагу, що Вам не потрібно відповідати на всі запитання. Ви можете додавати URL-адреси для відповідного онлайн-контенту у Ваших відповідях, зокрема для хороших зразків із практики, якими Ви хочете поділитися.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше