Рада Європи ухвалила рекомендацію щодо боротьби з мовою ворожнечі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Рада Європи ухвалила рекомендацію щодо боротьби з мовою ворожнечі

Під час щорічної сесії в Турині 20 травня Комітет міністрів Ради Європи ухвалив Рекомендацію щодо боротьби з мовою ворожнечі. Ці керівні настанови для 46 країн-членів можуть використовуватися як для онлайн, так і офлайн-медіапростору.

Комітет міністрів Ради Європи у цій Рекомендації закликає уряди розробити комплексні стратегії для запобігання і боротьби з мовою ворожнечі, зокрема шляхом ухвалення ефективної законодавчої бази і впровадження відповідним чином вивірених і пропорційних заходів. Роблячи це, національним органам влади слід ретельно збалансувати право на приватне життя, право на свободу вираження поглядів і заборону дискримінації.

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич, вітаючи ухвалення керівних принципів, сказала: «Мова ворожнечі на підйомі у Європі, особливо в інтернеті, де вона часто набуває форм расизму, антисемітизму чи підбурювання до насильства. Урядам європейських країн слід об’єднати зусилля, щоб подолати цю складну загрозу для наших суспільств за допомогою ефективних і пропорційних заходів».

Настанови рекомендують державам-членам розрізняти найсерйозніші випадки мови ворожнечі, які мають бути заборонені кримінальним законодавством, випадки мови ворожнечі, що підпадають під дію цивільного та адміністративного законодавства, та образливі чи шкідливі види висловлювань, які не є достатньо тяжкими, щоб їх законно обмежувати відповідно до Європейської конвенції з прав людини, але, тим не менше, вимагають альтернативних заходів.

Пропонуються рекомендації щодо підвищення обізнаності, покращення освіти, використання зустрічної та альтернативної мови, створення механізмів підтримки для допомоги особам, які постраждали від мови ворожнечі, а також навчання для співробітників поліції і судових органів, а також інших фахівців.

Здебільшого Рекомендація адресована державам-членам і їхнім органам влади. Однак вона також містить настанови для інших дійових осіб і суб’єктів – державних службовців, політичних партій, інтернет-посередників, медіа та організацій громадянського суспільства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше