Рада Європи закликає держави підтримувати якісну журналістику: нові рекомендації - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Рада Європи закликає держави підтримувати якісну журналістику: нові рекомендації

17 березня Рада Європи ухвалила Рекомендацію CM/Rec(2022)4, яка закликає 46 держав-членів створити сприятливе середовище для якісної журналістики та зміцнення її важливої ролі у підтримці демократії. Рекомендація містить набір правових, адміністративних і практичних рекомендацій, спрямованих на забезпечення сталого фінансування якісних ЗМІ, формування довіри до журналістики та сприяння медіаграмотності.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович Бурич сказала: «Останніми роками ми стали свідками дедалі більшого поширення дезінформації в швидкоплинному медійному середовищі. Аби захистити наші демократії, важливо, щоб ЗМІ виконували свою роль відповідно до професійних стандартів та етики. Держави повинні запровадити практичні заходи для підтримки якісної журналістики як способу забезпечення доступу до надійної, незалежної та точної інформації».

Медіасектор був ослаблений глибоким впливом цифрової трансформації, яка створила нові можливості для журналістики, але також порушила бізнес-моделі багатьох якісних ЗМІ. Пандемія Covid-19, демонструючи потребу в достовірній інформації, створеній професійними журналістами, також прискорила наявні структурні проблеми, які повинні вирішити ці рекомендації.

Проте найголовнішою загрозою якісній журналістиці стала російська повсюдність у Європі, щедро спонсорована ФСБ. Два роки «невтомні захисники» кривавої пропаганди постійно блокували ухвалення цього документа. Рекомендацію було ухвалено Комітетом міністрів на наступний день після виключення росії зі складу Ради Європи.

Національна рада та голова Національної ради Ольга Герасим’юк із вдячністю сприймають слова пані Уршки Умек, керівниці медіавідділу Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи, яка листом повідомила цю чудову новину. У період 2018 – 2020 років саме з нею пліч-о-пліч працювала Ольга Герасим’юк над створенням Рекомендації CM/Rec(2022)4.

«Шановні члени та учасники колишнього Комітету експертів Ради Європи з якісної журналістики у цифрову еру (MSI-JOQ), мені дуже приємно вам повідомити, що сьогодні Комітет міністрів ухвалив рекомендацію, яку ви всі допомогли створити…
Чекали довгих два роки, але врешті-решт текст було ухвалено в первісному вигляді, без змін. Ця новина приходить у той момент, коли наші очі спрямовані на війну, що нависла над Україною, і думки наші – з усіма українцями», – відзначила Уршка Умек.

«Особливо хотіла би висловити свою підтримку Ользі та її колегам, які продовжують свою роботу в цих складних обставинах, а також українським та іншим журналістам, які ризикують своїм життям, щоб тримати нас в курсі подій. Основні гарантії безпеки є першочерговими стосовно цього, але я також думаю, що принципи, включені в цю Рекомендацію, перебувають на максимумі своєї важливості», – наголосила керівниця медіавідділу Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи.

Фото з сайту coe.int

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше