Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова ухвалила звернення стосовно розслідування вбивства П. Шеремета - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова ухвалила звернення стосовно розслідування вбивства П. Шеремета

26 липня за результатами обговорення стану розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета під час засідання Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова ухвалено звернення до представників медіа. До складу цієї Ради входить член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

 Рада звертається до представників засобів масової інформації з проханням максимально сприяти правоохоронним органам у розслідуванні цього злочину. «Ми просимо журналістську спільноту із розумінням поставитися до необхідності проведення комплексу слідчих дій, зокрема допитів колег загиблого, які проводяться у межах розслідування кримінального провадження», – йдеться у зверненні.

Медійні організації звертаються до колег із закликом максимально відповідально ставитися до оприлюднення інформації, яка може зашкодити слідству.

Рада наголошує на тому, що розслідування вбивства П. Шеремета має бути проведено максимально оперативно і прозоро, але обов’язково із дотриманням вимог законодавства у частині дотримання прав журналістів.

У засіданні Ради брали участь представники Міністерства інформаційної політики, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції, і медійних громадських організацій – «Детектора медіа», Національної спілки журналістів України, Інституту масової інформації, Незалежної медіа профспілки України.

Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова як консультативно-дорадчий орган при Президентові України утворена Указом Президента України з метою забезпечення дотримання конституційного права на свободу слова, налагодження ефективного механізму взаємодії державних органів та засобів масової інформації, інших інститутів громадянського суспільства з цих питань, зокрема щодо запобігання перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше