Радари для України – у Литві нова акція на підтримку України. Національна рада вітає медіадрузів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Радари для України – у Литві нова акція на підтримку України. Національна рада вітає медіадрузів

Чотири литовські організації – Blue/Yellow, Laisvės TV, 1K Fundas та «Сильні разом» (Stiprūs kartu) – започаткували нову акцію, що має на меті зібрати 5 млн. грн на закупівлю п’яти радарів, які захищатимуть українське небо від російських ракет. Інформаційну підтримку акції надаватимуть литовські медіа, зокрема суспільний мовник LRT. 24 лютого він проведе спеціальний марафон. Національна рада вітає його серед медіадрузів України, які внесені до Списку Вдячності.

Організатори акції, яку назвали «RADAROM!» (англ. Let’s radar!), планують закупити 5 радарів ізраїльського виробництва і передати їх Збройним силам України. Це найновіше, найсучасніше обладнання, яке допоможе краще відстежувати, звідки і у що стріляють, а це, вважають ініціатори акції, дасть змогу значно краще захищати об’єкти інфраструктури.

Литовські волонтери, серед яких і вже знаний телеведучий Андрюс Тапінас, хочуть довести, що Литва не втомилася підтримувати Україну і надалі це робитиме. «Ми хочемо ще раз показати і показуємо, що зовсім не втомилися. Реакція чудова – нація згуртована навколо допомоги Україні, і це дуже добре видно у цифрах», сказав Андрюс Тапінас. Наразі за два дні від початку акції – станом на сьогоднішній ранок – уже зібрано понад 2 млн. євро. Однак ведучий переконаний, що загальна сума збору значно перевищить початкові заплановані 5 млн. євро.

Головним медіапартнером акції є литовський суспільний мовник LRT. 24 лютого до річниці початку повномасштабної війни росії проти України в його ефірі відбудеться спеціальний 4-годинний марафон, у тому числі на підтримку акції «RADAROM!».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше