«Радіо Глас» оштрафовано за недотримання квоти щодо ведення передач державною мовою - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«Радіо Глас» оштрафовано за недотримання квоти щодо ведення передач державною мовою

Перевірка, проведена 26 січня, встановила, що «Радіо Глас» не дотримується вимог частини п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки добовий обсяг ведення передач державною мовою в день моніторингу 15 грудня 2016 року становив 30,9% (законом передбачено – не менше як 50%).

На засіданні 2 березня Національна рада розглянула результати позапланової перевірки ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія «Глас» (позивні «Радіо Глас»), м. Одеса, і застосувала до компанії санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 43 200 грн. за недотримання квоти щодо ведення передач державною мовою.

Перевірка, проведена 26 січня, встановила, що «Радіо Глас» не дотримується вимог частини п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки добовий обсяг ведення передач державною мовою в день моніторингу 15 грудня 2016 року становив 30,9% (законом передбачено – не менше як 50%). Тому Національна рада наклала на ліцензіата штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору і зобов’язала його сплатити у тридцятиденний термін із дня отримання відповідного рішення.

Також перевірка зафіксувала недотримання програмної концепції мовника, оскільки транслювалися науково-просвітницькі передачі російського інтернет-порталу «SeoPult.TV», хоча ліцензією не передбачено використання іноземного продукту. Національна рада взяла до відома наявність цих порушень і зобов’язала компанію увідповіднити свою діяльність вимогам ліцензії і чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше