Радіоефір у липні – регулятор оприлюднює результати моніторингу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Радіоефір у липні – регулятор оприлюднює результати моніторингу

Дані про те, скільки пісень українською звучать в ефірах радіомовників і який обсяг передач ведеться державною мовою, озвучила 5 серпня членкиня Національної ради Олена Ніцко. Регулятор у липні провів черговий моніторинг 14 загальнонаціональних радіостанцій.

Для моніторингу враховується ефір мовників упродовж доби. Він відстежує дотримання ліцензіатами статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Частка україномовної пісні в ефірах радіомовників відповідно до цього Закону повинна перевищувати 35%, а також не менше ніж 60% усіх передач мають звучати українською.

Зафіксовані в липні показники свідчать про те, що всі радіомовники дотримуються вимог чинного законодавства. 100% україномовних пісень моніторингом Національної ради було зафіксовано на радіостанціях «Українське радіо» і «Країна ФМ», 95% – на «Радіо «Промінь», 85% – «Радіо «Культура», 64% – «Радіо НВ».

Найнижчий показник, який, однак, перевищує мінімальну встановлену законом частку, у радіо «Шансон» – 39%.

Три радіостанції – «Мелодія», «Kiss FM» і «Ніt FM» – поширюють  музичні  твори,  серед  яких  частка  пісень офіційними мовами  Європейського  Союзу становить не менше як 60 відсотків. А тому закон передбачає для них обов’язкову частку україномовних пісень на рівні 25%.

Дані моніторингу засвідчили, що пісень українською мовою в ефірі цих радіостанцій було 30 – 31%.

Стосовно мови ведення передач, то лише українською традиційно мовлять ведучі радіопрограм суспільного мовника, «Країни ФМ». Сюди входить і «Люкс ФМ».  Високі показники продемострували «Kiss FM» – 93%, «Пятница» – 89%, «Перець ФМ» – 83%.

Найістотніші зміни у показниках мовлення радіостанцій були помічені щодо радіостанції «Ніt FM», у якої на 27% зменшилася частка ведення програм державною мовою. Також на «Радіо «Культура» на 15% зменшився обсяг україномовних пісень упродовж доби.

Олена Ніцко традиційно побажала мовникам наповнювати ефіри якісним, цікавим і україномовним контентом.

Національна рада проводить моніторинг радіостанцій і телеканалів щодо виконання ними мовних вимог постійно.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше