Радіостанції «Славія» оголошено попередження через трансляцію пісні Олега Газманова - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Радіостанції «Славія» оголошено попередження через трансляцію пісні Олега Газманова

27 травня Національна рада визнала порушення вимог законодавства України в діяльності ТОВ «Телерадіокомпанія «СЛАВІЯ», м. Пологи Запорізької обл., що мовить з позивним «Славія», та застосувала до нього санкцію «оголошення попередження». Радіостанція поширювала в ефірі музичний твір у виконанні діяча культури Російської Федерації з Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Моніторингом Національної ради зафіксовано, що 23 червня радіостанція «Славія» у передачі «На хвилі бажань» о 17:45 транслювала пісню «Офіцери» («Офицеры») у виконанні російського співака Олега Газманова. Оскільки з 8 серпня 2015 року прізвище Газманова Олега Михайловича було внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, поширення у вітчизняному радіоефірі музичних творів у його виконанні порушує норми Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – абзац десятий частини другої статті 6 і пункт а) частини першої статті 59.

З дня застосування санкції, мовнику надано місяць для усунення порушення.

Довідково: Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, складає Міністерство культури та інформаційної політики України,  на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Відповідно до вимог законодавства України в ефірі вітчизняних телерадіоорганізацій не допускається трансляція аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на вебсайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв. Учасником аудіовізуального твору вважається фізична особа, яка брала участь у його створенні під власним ім’ям (псевдонімом) або як виконавець будь-якої ролі, виконавець музичного твору, що використовується в аудіовізуальному творі, автор сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер).

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше