«Разом з Україною!» – Ольга Герасим’юк окреслила подальші напрями співпраці з польськими медійниками
23 травня голова Національної ради Ольга Герасим’юк звернулася з вітальним словом до учасників Конференції операторів електронних комунікацій Польщі, що відбувається у польському місті Закопане. Вона подякувала польському народові за звитяжну підтримку України у час повномасштабної війни з рф і зокрема польським медійникам. Також голова Національної ради виступила за подальше посилення співпраці у сфері телерадіомовлення та зв’язку з Польщею і окреслила можливі її напрями.
Із початку нової фази агресії росії проти України Польща надала і далі надає колосальну й неоціненну підтримку Україні – допомагає і біженцям, які шукають прихистку та порятунку від бомб, і військовою допомогою для Збройних сил України, і гуманітарними вантажами для потерпілих в Україні. Надзвичайно цінною є також послідовна допомога польських дипломатів, котрі підтримують українські інтереси в європейській спільноті, голосують та агітують за вступ України до ЄС і НАТО.
«Повірте, в Україні високо цінують ту колосальну допомогу, яку надає нашій країні Республіка Польща», – акцентувала у своєму виступі Ольга Герасим’юк.
Особливу вдячність вона висловила колегам із медіасфери – польському медіарегулятору, провайдерам і операторам кабельного телебачення, польським медіа. Вони одними з перших відреагували на заклик боротися з рашистською пропагандою і обмежити її руйнівний вплив на мізки людей. Із реєстру телевізійних програм, що транслюються та поширюються в системі ICT було вилучено 5 російських телевізійних каналів – RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planet, Soyuz TV, Russia 24.
Водночас польські колеги відкрили свій медіапростір для українських каналів і програм. Вони з’явилися на супутникових та інтернет-платформах, у кабельних мережах, в аналітичних та новинних програмах зазвучала українська мова.
Голова Національної ради відзначила такі ініціативи, що були реалізовані польськими медійниками:
- спеціальний україно-польський проєкт «RMF Україна», створений польським радіомовником RMF Group. У команді проєкту «Радіовікно надії» є і українські журналісти, які тимчасово перебувають у Польщі.
- програму «Подай Україні руку» на телеканалі TVP1. Її мета – допомагати українським переселенцям;
- телеканали TVP і TVP ABC адаптували казки і дитячі програми українською мовою;
- провідний оператор ефірного радіо і телебачення Республіки Польщі та компанія «Emitel» безоплатно надали Україні теле- і радіо- обладнання.
Таких ініціатив багато, і Національна рада щиро вдячна польським колегам за глибинне розуміння наших проблем і потреб та їхню наполегливість і рішучість у подоланні загроз, що їх несе світові рашизм.
Ольга Герасим’юк повідомила учасникам конференції про те, що Національна рада створила «Список вдячності», де оприлюднює всі дані про підтримку від наших медіадрузів, Польща посідає в ньому почесне місце.
Учасники конференції слухають виступ Ольги Герасим‘юк
Війна, звісно, приносить руйнування і страждання. І медіагалузь також зазнає значних збитків і втрат. Станом на 19 травня від куль російських окупантів на території України загинуло 28 журналістів. Наша країна знову втратила сотні частот, які були захоплені рашистами і тепер використовуються для поширення пропаганди.
«На жаль, мусимо констатувати, що український рекламний ринок медіа згорнувся, а ресурсів усе менше. Тож українська сторона зацікавлена у співпраці з Польщею у сфері створення, захисту і надання контенту, розвитку нових медіа. Наш контент затребуваний, особливо враховуючи величезну кількість українських біженців, які знайшли тимчасовий притулок в Польщі», – сказала Ольга Герасим’юк.
Посилення співпраці з Польщею, на думку голови українського медіарегулятора, може відбуватися у таких напрямах:
- загрози, спричинені гібридними війнами (серед них фейкові новини, дезінформація);
- плюралізм щодо створення і доступу до інформації;
- об’єднання зусиль зі створення розподільчих мереж, які гарантують, що інформація безпосередньо потрапляє до споживачів;
- просування правдивих джерел інформації;
- співпраця у сфері впровадження досліджень щодо приймання та споживання аудиторією медіаконтенту;
- співпраця у сферах нових медіа (серед них медіаплатформи й технології, AddressableTV);
- співпраця у сфері розвитку потенціалу місцевого телебачення в Польщі і в Україні.
«Наразі працюємо з польськими колегами над укладенням відповідного меморандуму, який, я сподіваюсь, зможемо підписати найближчим часом… На мій погляд, цілі, які я щойно назвала, є абсолютно досяжними», – зауважила Ольга Герасим’юк. Слушною нагодою для підписання документа міг би стати візит керівництва польського регулятора до Києва.
Конференція операторів електронних комунікацій Польщі
Під час конференції виступив і голова польського медіарегулятора KRRiT Вітольд Колодзейський. У своєму слові він акцентував на підтримці, яку надає польська сторона українцям: «З перших днів війни ми зрозуміли наскільки важлива інформація для українців, які живуть і працюють в Польщі».
Польські медійники відчули та зреагували на потребу мільйонів переселенців в тому, щоб дивитися та слухати програми українською: і дитячі, і інформаційні. Важливою також стала співпраця польських медійників і українських журналістів, які знайшли прихисток у Польщі.
Вітольд Колодзейський – голова польського медіарегулятора KRRiT
Конференція операторів електронних комунікацій Польщі триває два дні – 23 і 24 травня, у ній беруть участь і представники українського медіабізнесу. Вона проводиться за підтримки Палати з питань електронних комунікацій Польщі (PIKE) і Фонду з питань підтримки розвитку електронних комунікацій Польщі (PIKSEL).
Цьогоріч конференція присвячена 30-річчю з дня створення економічного самоврядування з питань кабельного телебачення в Польщі. Вона покликана розглянути різні виклики, які постають на ринку телекомунікацій, у тому числі щодо стандартизації обміну даними в оптових мережах, OTT і управління контентом, зобов’язання постачальників VOD в мережах тощо.