Редакція радіомовлення Вашківецької міської ради отримала попередження за пісні про російських військових

27.05.2021

27 травня Національна рада своїм рішенням застосувала санкцію оголошення попередження до Редакції радіомовлення Вашківецької міської ради (позивні «Говорять Вашківці»). Радіостанція транслювала у своєму ефірі пісні у виконанні колективу, що входить до складу ансамблю пісні і танцю повітряно-десантних військ Міністерства оборони РФ.

 В ефірі радіостанції 14 лютого 2020 року зафіксовано поширення пісень «Память» (о 14.12) і «Синева» (о 14.15) у виконанні ансамблю «Голубые береты», який входить до складу ансамблю пісні і танцю повітряно-десантних військ Міністерства оборони Російської Федерації. Цей факт є порушенням абзацу дев’ятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», адже не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Також регулятор визнав порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і пункту а) частини першої статті 59 цього закону, адже ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії, дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення, законодавства України та вимог ліцензії. Відповідно до дозвільних документів компанії обсяг частки пісень державною мовою, поширених протягом доби в її ефірі, повинен становити 100%. Натомість фактично частка пісень державною мовою становила 83,91%.

Зважаючи на це, Національна рада визнала порушення ліцензіатом зазначених норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення», застосувала до нього санкцію і встановила місячний термін, упродовж якого мовник має виправити порушення у своїй роботі.