Рефат Чубаров  звертається до українських медіа з ініціативою підтримати і вшанувати 26 червня День кримськотатарського прапора - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Рефат Чубаров  звертається до українських медіа з ініціативою підтримати і вшанувати 26 червня День кримськотатарського прапора

У своєму зверненні Голова Меджлісу кримськотатарського народу закликає українські телеканали розмістити 26 червня на телеекранах одночасно Державний прапор України і національний прапор кримськотатарського народу.

Кримськотатарський прапор – це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті. Блакитний є традиційним кольором тюркських народів. Уперше кримськотатарський прапор був схвалений Курултаєм кримських татар у листопаді 1917 року. Після кількох десятиліть вимушеної історичної перерви 26 червня 1991 року рішенням новообраного Курултаю кримськотатарського народу ІІ скликання було поновлено кримськотатарський прапор. Таким чином, у цей день відзначатимемо ще й 30 років з дати відродження Курултаю кримськотатарського народу.

Для вшанування цієї історичної події у багатьох містах України проводитиметься низка заходів за участі представників Меджлісу кримськотатарського народу,  органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості та поза межами нашої держави за участі української й кримськотатарської діаспори.

Увесь цивілізований світ, найповажніші міжнародні організації висловлюють своє обурення щодо утисків прав людини, які чиняться нині в окупованому Криму на його корінний народ – кримських татар. Вони піддаються постійним залякуванням, не можуть вільно ходити у свої храми, читати свої книжки, багато кримських татар змушені були знову покинути свою нещодавно повернену  батьківщину, а десятки з них – ув’язнені.

Рефат Чубаров наголошує, що «підримка українського медіапростору зазначеної вище акції стане потужним меседжем підтримки для вірних Українській державі громадян, які наразі продовжують проживати на тимчасово окупованій РФ території півострова. А також із числа вимушених переселенців із Криму на материковій Україні».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше