Регіональному телеканалу «ATV» на підставі перевірки оголошено попередження

23.12.2020

23 грудня Національна рада застосувала до телеканалу «ATV» (ТОВ ТРК «АКАДЕМ TV», м. Суми) санкцію «оголошення попередження» через виявлені під час перевірки порушення норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо виконання правил рекламної діяльності і спонсорства.

21 вересня 2020 року в ефірі телеканалу «ATV», що мовить в багатоканальній телемережі МХ-5, зафіксовано порушення вимог пунктів а), е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та вимог частин першої і другої статті 9 Закону України «Про рекламу». Цього дня мовник транслював ролики політичної партії «НАШ КРАЙ» (о 06.59, 07.20, 07.59) та політичної партії «ПРОПОЗИЦІЯ» (о 07.58, 08.20), які не були чітко відокремлені від інших програм, передач на початку і наприкінці з використанням слова «реклама». Законом визначено, що реклама має бути чітко відокремлена від іншої інформації, незалежно від форм чи способів розповсюдження, таким чином, щоб її можна було ідентифікувати як рекламу.

З огляду на норми закону, які було порушено, до мовника вирішено застосувати санкцію «оголошення попередження» та вказано на неприпустимість порушень чинного законодавства у подальшому.