Регулятор, індустрія та громадськість вивчають європейський досвід щодо захисту дітей у медіа

25.04.2017

25 квітня в Національній раді відбувся семінар «Захист неповнолітніх від шкідливого контенту в медіа», організований за сприяння проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні». У його рамках експерти із Нідерландів і Литви розповіли про досвід європейських країн у визначенні контенту, що може шкодити фізичному, психологічному та моральному розвитку дітей, а також практики регулювання цього питання в різних країнах.

Ознайомившись із європейським законодавством щодо захисту неповнолітніх, увазі учасників семінару були запропоновані теми визначення критеріїв шкідливого медіаконтенту і медіаконтенту, що завдає серйозної шкоди; тенденцій, що спостерігаються сьогодні в європейських країнах щодо інструментів захисту; наявних ініціатив індустрії в контексті само- та співрегулювання; медіаграмотності і розширення прав та можливостей користувачів. Запрошені експерти продемонстрували зразки програм і передач, розповіли про конкретні приклади реагування регуляторів на певні порушення.

Надзвичайно цікавим для учасників семінару стала презентація досвіду Литви стосовно визначених законом критеріїв шкідливого медіаконтенту, оскільки він є докладно прописаним і цікавим з погляду процесу створення і застосування країною, що як і Україна, вийшла з пострадянського простору.

Презентований досвід надалі буде використаний робочою групою, що створена в Національній раді, при виробленні правил захисту дітей в українських медіа.