Регулятор і медіагалузь завершили обговорення методології моніторингу мовних квот на телебаченні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор і медіагалузь завершили обговорення методології моніторингу мовних квот на телебаченні

13 вересня в Національній раді відбулася підсумкова зустріч із представниками телеканалів, медіагруп і галузевих організацій, на якій завершено обговорення методологічних роз’яснень проведення моніторингу телекомпаній щодо обсягу мовлення державною мовою.

Розроблений проект методології містить інформацію щодо виконання квот під час перехідного періоду, особливостей проведення моніторингу передач, фільмів.

«За результатами роботи проектної групи можу стверджувати, що телеканали зможуть виконувати вимоги закону, а Національна рада – здійснювати ефективний нагляд», – зауважив член Національної ради Сергій Костинський.

Нагадаємо, 23 травня 2017 року Верховна Рада України в другому читанні та в цілому ухвалила законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації». Ним передбачено, що в ефірі загальнонаціональних і регіональних телеканалів частка української мови у фільмах і передачах має становити 75%, місцевих мовників – 60%. Також 75% усіх новин мають транслюватися українською.

За невиконання мовних квот для телеканалів передбачений штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Закон набуває чинності 13 жовтня цього року.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше