Регулятор не скасував попередження телеканалу «Столиця» через дві санкції - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор не скасував попередження телеканалу «Столиця» через дві санкції

Національна рада на засіданні 28 квітня розглянула заяву ТОВ «ТРК «Столиця», м. Київ, щодо скасування застосованої раніше санкції «оголошення попередження» і відмовила в її задоволенні.

Компанія  звернулася до Національної ради із заявою  про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої рішенням Національної ради від 10.12.2020 № 1541. За результатами перевірки тоді було зафіксовано недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення та невиконання законодавчих вимог щодо мови пісень.

В ефірі  компанія не транслювала дитячих передач та аудіовізуальних творів, розрахованих на дитячу аудиторію, хоч за ліцензією їх мало бути не менше ніж 10 хв./добу. 

Також перевірка встановила недотримання Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в частині необхідного обсягу пісень державною мовою. Згідно із  законодавчими нормами їх повинно бути не менше як 35 відсотків загального обсягу пісень на добу, а також 35 відсотків  обсягу пісень у кожному проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00. 

Таким чином, регулятор у грудні 2020 року застосував до «Столиці» дві санкції: «оголошення попередження» – за невиконання умов ліцензії і «стягнення штрафу» у розмірі 54 480,00 грн – за порушення мовних квот.

На дату подання заяви (08.04.2022) ці дві санкції не скасовані у визначеному законодавством порядку або відповідними судовими рішеннями. Регулятор згідно з Положенням про скасування санкції… (абзац третій пункту 2 Розділу І) не може скасувати санкції системним порушникам, тобто в тому разі, коли телерадіоорганізація має дві й більше не скасовані санкції.

Отже, керуючись вимогами цього регуляторного акта, Національна рада відмовила ТОВ «Телерадіокомпанія «Столиця» у скасуванні санкції «оголошення попередження».

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше