Регулятор оголосив попередження телекомпанії «Примор’я» за порушення мовлення в День 75-х роковин з часу Корюківської трагедії

26.07.2018

Розглянувши результати позапланової перевірки ТОВ «ТРК «Примор’я», м. Балта Одеської обл. (логотип «літера «П»), Національна рада 26 липня на своєму засіданні визнала порушення каналом вимог Правил мовлення у День пам’яті з нагоди 75-х роковин з часу Корюківської трагедії.

Звернення ГО «Аратта-Одеса» щодо недотримання компанією чинного законодавства в день жалоби 1 березня 2018 року стало підставою для призначення регулятором позапланової перевірки діяльності ТОВ «ТРК «Примор’я».

У процесі виїзної перевірки Національною радою було встановлено, що у день, коли в Україні відзначалися 75-ті роковини з часу Корюківської трагедії, в проміжку ефірного часу з 00:00 до 07:00 мовник не транслював мінімум раз на дві години інформацію про День пам’яті та о 12.00 не було оголошено хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома. Це є порушенням пункту б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Враховуючи результати позапланової перевірки, а також заслухавши пояснення представника компанії, регулятор оголосив одеській телекомпанії попередження.