Регулятор перевірить 5 телеканалів на дотримання правил мовлення у День пам’яті Героїв Небесної Сотні

14.03.2019

Розглянувши результати моніторингу мовлення ліцензіатів ТОВ «Телеканал СТБ» (логотип «С-Можливо все!»), ТОВ «ТРК «Наталі» (логотип «НАТАЛІ»), ТОВ «Тотвельд» (логотип «XSPORT»), ТОВ «Телекомпанія «Телевсесвіт» (логотип «Телевсесвіт») і ТОВ «Ідана Юкрейн» (логотип «BOUTIQUETV»), 14 березня Національна рада вирішила призначити їм позапланові перевірки.  

Відповідно до Указу Президента України з метою вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого в Україні відзначається День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Цього дня вітчизняні мовники зобов’язані керуватися Правилами ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Однак моніторинг мовлення Національної ради засвідчив, що п’ятірка телеканалів із Києва не дотрималася цієї вимоги.

Зокрема, було зафіксовано, що 20 лютого телеканали «С-Можливо все!», «Наталі», «XSPORT» і «Телевсесвіт» не поширювали інформацію про день пам’яті у всьому обсязі, а саме мінімум раз на дві години. Крім того, виявлено, що в ефірі «BOUTIQUETV» такої інформації не було упродовж всієї доби, а також о 12:00  не оголошувалась хвилина мовчання із супроводженням звуку метронома і в проміжку часу з 00:00 до 01:02 на екрані мовника не демонструвалася палаюча свічка або відповідне стилізоване зображення.

З огляду на виявлені ознаки порушень у мовленні ТОВ «Телеканал СТБ», ТОВ «ТРК «Наталі», ТОВ «Тотвельд», ТОВ «Телекомпанія «Телевсесвіт» і ТОВ «Ідана Юкрейн» Національна рада проведе позапланові перевірки діяльності цих компаній. На підставі їх результатів далі регулятор ухвалить відповідні рішення.