Регулятор перевірить чотири телеканали на дотримання правил мовлення у День пам’яті – 310 років з дня Батуринської трагедії

14.11.2018

На засіданні 14 листопада Національна рада розглянула результати моніторингу мовлення ліцензіатів за 2-ге листопада та на їх підставі вирішила призначити позапланові виїзні перевірки діяльності чотирьох компаній — ТОВ «ТРК «Відродження ТБ» (логотип «ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ»), ТОВ «Телеканал СТБ» (логотип «С-Можливо все!»), ТОВ «ТРК «Кіно ТВ» (логотип «Ентер-фільм») і ТОВ «Тотвельд» (логотип «XSPORT») . 

Під час проведення моніторингу мовлення Національна рада з’ясувала, що 2 листопада, у  День пам’яті – 310 років з дня Батуринської трагедії, телеканали  «С-Можливо все!», «ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ»,  «Ентер-фільм» та  «XSPORT» не виконали всіх вимог Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. А саме, було зафіксовано, що цього дня у їхньому ефірі не поширювалася  інформація про день пам’яті. Зокрема, телеканал «С-Можливо все!» не демонстрував її  у проміжку часу з 00:00 до 06:21, «ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ» — з 14:00 до 18:00 , «Ентер-фільм» — з 00:01 до 03:52, «XSPORT» — з 00:00 до 03:08. Крім того, з 03:08 до 06:01 години ефірного часу компанія  ТОВ «ТОТВЕЛЬД» також не розміщувала на екрані палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, які є доречними до відповідної події. 

Зважаючи на виявлені у мовленні цих телеканалів ознаки порушення пункту б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Постанови Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році», пункту 4 Правил ведення мовлення на теле – і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, — Національна рада ухвалила рішення про призначення позапланової виїзної перевірки діяльності чотирьох  цих ліцензіатів.