Регулятор перевірить мовника із Сум через непередбачену ретрансляцію телеканалу «112 Україна» і порушення програмної концепції - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор перевірить мовника із Сум через непередбачену ретрансляцію телеканалу «112 Україна» і порушення програмної концепції

Національна рада на засіданні 30 липня призначила позапланові виїзні перевірки ТОВ «ТРК «Відікон» (логотип «V»), м. Суми, за двома ліцензіями у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень їх умов та норм чинного законодавства.

Так, провівши 23 червня 2020 року  моніторинг мовлення ТОВ «ТРК «Відікон», Національна рада зафіксувала істотні відхилення від програмної концепції. Було  зменшено частку програм (передач) власного виробництва (за ліцензією – не менше як 23 год. 30 хв./добу, фактично – 11 год. 24 хв. 17 сек./добу), водночас не було науково-просвітницьких передач (за ліцензією – не менше як 3 год. 30 хв./добу) та освітніх передач (за ліцензією – не менше ніж 30 хв./добу), а формат з інформаційно-просвітницького змінено на інформаційний.

Крім того, зафіксовано ретрансляцію передачі ТОВ «ТРК «112-ТВ» (логотип «112 Україна») загальним обсягом 12 год. 27 хв. 37 сек./добу, що не передбачено ліцензійними умовами. Після ретрансляції блоку таких передач в ефірі ТОВ «ТРК «Відікон» з’являється елемент оформлення ефіру ─ передача виготовлена ТОВ «ТРК «112-ТВ» на замовлення ТОВ «ТРК «Відікон».

Також ретранслювалися передачі ТОВ «ТРК «112-ТВ» і низка власних передач без посилання на ім’я автора чи авторів, назву і адресу виробника програми.

Це є ознаками порушення вимог частини п’ятої статті 6, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Після проведення перевірок Національна рада ухвалить відповідні до чинних норм законодавства рішення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше